Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 897 notek 1757997 odsłon
Stary Wiarus, 31 grudnia 2017 r.

Kara śmierci w rękach dzikich

1070 34 0 A A A

Rodakom, domagającym się przywrócenia kary śmierci w Polsce - poświęcam.

image

image

image


Pod podłogą pomieszczenia siłowni dla strażników więziennych Aresztu Śledczego przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie odnaleziono pozostałości szubienicy, na której zgładzony został gen. Emil Fieldorf oraz niewiadoma liczba innych skazańców PRL. Szubienicy ostatni raz użyto około 1986 roku, a zdemontowano ją w 1994 roku. 


https://wpolityce.pl/historia/373876-tylko-u-nas-na-rakowieckiej-odnaleziono-szubienice-na-ktorej-stracono-gen-fieldorfa-zobacz-zdjecia


Makabryczne fotografie szczegółów konstrukcji szubienicy nie pozostawiają wątpliwości, że PRL zabijała swoich skazańców  przez powieszenie nie tak, by im oszczędzić cierpień, ale tak, by ich przysporzyć, w efekcie tracąc ich przy pomocy śmiertelnych tortur.

Dlaczego? Ponieważ dół pod szubienicą na Rakowieckiej jest za płytki, aby można było na tej szubienicy wykonać wyrok śmierci powszechnie używaną od co najmniej dwustu lat metodą zerwania przez stryczek rdzenia kręgowego na poziomie kręgosłupa szyjnego, co powoduje natychmiastową utratę przytomności i śmierć skazańca wkrótce potem.

Szubienica na Rakowieckiej zabijała całkowicie przytomnych skazańców przez powolne uduszenie.

Według oficjalnych publikacji wymiaru sprawiedliwości wydanych w państwach, gdzie karę śmierci wykonywano przez powieszenie (Wielka Brytania oraz USA w jurysdykcjach wojskowych), zerwanie rdzenia kręgowego wymaga przyłożenia do szyi skazańca siły od 1000 do 1250 lbf/in (113Nm do 141Nm). Mniej, i skazaniec udusi się w męczarniach. Więcej, i szarpnięcie sznura może oderwać mu głowę.

W celu przyłożenia takiej, nie mniejszej i nie większej siły, obliczano długość swobodnego upadku skazańca po otwarciu zapadni, zanim naprężony stryczek nie zatrzymał upadku. Długość upadku regulowano odpowiednim luzem wisielczego sznura. Długość upadku była odwrotnie proporcjonalna do wagi skazańca, zerwanie kręgosłupa osoby cięższej wymagało krótszego upadku niż osoby lżejszej.


Według instrukcji brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, pozostającej w użyciu aż do abolicji kary śmierci w Wielkiej Brytanii w 1965 roku, znajdującej się nadal w użyciu w byłych koloniach brytyjskich wykonujących karę śmierci przez powieszenie (Singapur i in.) skazaniec ważący 80kg musi doznać wolnego upadku na odcinku około 170cm, a 90kg - około 155cm.

Zainteresowanych makabrą szczegółowej tabeli długości upadku w zależności od wagi skazańca odsyłam do brytyjskiej publikacji "Official Table of Drops" lub jej amerykanskiego równoważnika "Procedure for Military Executions".

https://en.wikipedia.org/wiki/Official_Table_of_Drops 

http://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/procedure_dec-1947.pdf

Co z tego? - zapyta trzeźwo rodak.

To z tego, że dół pod szubienicą odkrytą na Rakowieckiej jest płytszy niż najniższa możliwa długość upadku skazańca skutkująca zerwaniem rdzenia kręgowego. To z tego, że żaden z ginących na tej szubienicy nie był pozbawiany przytomności, natomiast był uśmiercany będąc całkowicie przytomnym, przez powolne uduszenie trwające kilkanaście minut.

Najbardziej makabrycznym szczegółem odkrytym w pomieszczeniu szubienicy na Rakowieckiej jest ręczna wyciągarka, pozwalająca przypuszczać, że PRL-owski skazaniec mógł być podciągany na stryczku do góry, a zapadnię otwierano pod nim dopiero potem. Tak uśmierca się dziś skazańców w Iranie, podciągając ich na stryczku przy pomocy dźwigów budowlanych. Agonia trwa około 20 minut.

Niech żyje Polska, kraj cywilizacji łacińskiej i chrześcijańskiego miłosierdzia.


Opublikowano: 31.12.2017 07:45. Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 03:57.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kasztanowcowiaczek  Mają wydawać na zęby Schetyny oraz frak, wino i ośmiprniczki dla...
  • @ojciec & dyrektor  Jakby nie rak prostaty, to może by pokazał.
  • @gini  To nie będzie takie proste. Jan Kowalski zmienia nazwisko na John Smith (jeden papier,...

Tematy w dziale Kultura