Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 887 notek 1742411 odsłon
Stary Wiarus, 12 marca 2018 r.

Języki obce, [–––––]!!!

398 5 0 A A A

imagehttp://niezalezna.pl/218999-skad-pochodzili-ochotnicy-waffen-ss-oto-film-blokowany-w-wielu-krajach-za-niewygodna-prawde


Pan Radek Kuleta zrobił i wrzucił do sieci znakomity i bardzo potrzebny filmik, pokazujący z jakich krajów pochodzili ochotnicy Waffen SS podczas II wojny światowej. Odsłony filmu są w setkach tysięcy, jest bezskutecznie banowany przez media społecznościowe i ponownie udostępniany przez internautów.


Tylko że, niestety,  w ostatnich 10 sekundach filmu całe jego przesłanie z przeproszeniem idzie się dupczyć, przez kompromitujący błąd językowy. 


Czy ktoś mógłby wytłumaczyć autorowi filmiku, że tekst

POLAND DID NOT COLLABORATE WITH THE GERMANS. POLAND FOUGHT WITH THEM.

znaczy

POLSKA NIE KOLABOROWAŁA Z NIEMCAMI.
POLSKA WALCZYŁA PO ICH STRONIE.

natomiast zamierzona treść powinna brzmieć po angielsku:


POLAND DID NOT COLLABORATE WITH THE GERMANS. POLAND FOUGHT THEM.

bądź

POLAND DID NOT COLLABORATE WITH THE GERMANS. POLAND FOUGHT AGAINST THEM.


czyli


POLSKA NIE KOLABOROWAŁA Z NIEMCAMI.
POLSKA Z NIMI WALCZYŁA
.

Poprzez niepoprawne użycie przyimka 'with', zamierzony sens głównego przekazu filmu p. Kulety zostaje odwrócony o 180 stopni.

Ludzie, doprawdy, dawajcie angielskie teksty do korekty komuś znającemu angielski, zanim wrzucicie je do sieci...Opublikowano: 12.03.2018 14:26. Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 14:31.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @karol123  Są i lepsze numery. Somalijskie imię i nazwisko składa się z trzech członów,...
  • @karol123  Przeczytałem, i  odnoszę wrażenie że AU już de facto przestrzega w swoim...
  • @Kubuś Puchatek  Śmiać się do rozpuku z ekodurniów, którzy przylecieli z calego świata...

Tematy w dziale Polityka