Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 887 notek 1743409 odsłon
Stary Wiarus, 2 kwietnia 2018 r.

Giermaszewskij

1685 111 0 A A A

image

Podobno jednym z czynników stojących za zawetowaniem przez prezydenta RP Andrzeja Dudę tzw. ustawy degradacyjnej, była nieskłonność prezydenta do zdegradowania pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty, gen. Mirosława Hermaszewskiego, członka WRON, odznaczonego Złotą Gwiazdą Bohatera Związku Radzieckiego i Orderem Lenina.


Pardon, ale czy uczestnictwo Hermaszewskiego w sowieckim programie kosmicznym daje mu jakiś immunitet od łajdactwa? By być członkiem WRON, trzeba było być nie byle jakim łajdakiem. Nie można uwolnić się od tego zarzutu i zostać uznanym za Wallenroda wyłącznie na podstawie własnych opowieści. 

Teoria, że Hermaszewski został włączony do składu WRON bez swojej wiedzy i woli pochodzi tylko i wyłącznie od samego Hermaszewskiego. Nikt nigdy jej  nie potwierdził.

Hermaszewski mógł poprosić o przeniesienie w stan spoczynku pod dowolnym pretekstem, od złego stanu zdrowia po chęć spędzania czasu z rodziną, ale tego nie zrobił, nie wyobrażając sobie życia bez przywilejów PRL-owskiego generała. 

Ponieważ był, jako kosmonauta, ikoną PRL-owskiego socjalizmu, raczej nic by mu nie zrobiono za chęć przejścia w stan spoczynku. Była podobna sprawa – Stefan Olszowski, członek BIura Politycznego KC PZPR i minister spraw zagranicznych PRL wyemigrował do USA w 1986 roku bez przeszkód ze strony współtowarzyszy. Nie spadł mu za to nigdy ani jeden włos z głowy. 


Hermaszewski, lub też jak go nazywali Sowieci, Giermaszewskij, to nie jest żaden polski bohater narodowy i zdobywca Kosmosu, to sowiecka Łajka wysłana na pokaz na orbitę na mocy decyzji politycznej.


W sprawie szczytowego momentu swojej PRL-owskiej kariery, Hermaszewski miał dokladnie tyle do powiedzenia co Łajka w swojej sprawie. W kwestii przyłączenia się do WRON, Hermaszewski mógł powiedzieć 'nie', lecz wolał milczeć.Opublikowano: 02.04.2018 03:49. Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 07:41.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Alpejski  To jest jedno z wczesnych rozczarowań, jakich doznałem podczas rzekomej...
  • @Bialkowski  "Pamietam, ze PO rozwazalo wprowadzic na wzor niemiecki opcje tylko jednego...
  • PS. Poza tym, onanizowanie się tym, że ktoś we Francji zarabia 8000, a pan tylko 2000 w...

Tematy w dziale Polityka