Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 894 notki 1754650 odsłon
Stary Wiarus, 10 maja 2018 r.

Choćby na smokach wojska latające

301 4 0 A A A

Jako samozwańczy dyrektor powołanego przez siebie Zakładu Futurologii im. Wernyhory, publikuję przedruk swojej notki sprzed pięciu lat:


https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/537080,a-kto-bedzie-na-stos-rzucal-swoj-zycia-los


Odpowiadam pani Agnieszce Romaszewskiej.

http://aromasze.salon24.pl/536950,gdy-pis-dojdzie-do-wladzy.


Szanowna Pani, gdy (lub o ile) PiS dojdzie do władzy, wszyscy znowu będą chcieli dobrze, a wyjdzie jak zwykle.  


"Opcja zerowa", całkowicie w Polsce niezbędna, na początek co najmniej w służbach specjalnych i dyplomacji, jest w warunkach nasycenia agenturą tak tych instytucji jak i "zaprzyjaźnionych" mediów zasadniczo nie do przeprowadzenia.


Podczas likwidacji WSI i rekonstrukcji SKW, w czasie gdy jej szefem był p. Antoni Macierewicz, wiele ideowych, patriotycznych, chcących dobrze, a nie umoczonych w PRL osób przyjęto do pracy w tej służbie. Wszyscy tacy ‘Młodoturcy’ stracili pracę, a niektórzy dodatkowo zarobili wilczy bilet, niezwłocznie po zmianie ekipy rządzącej i powrocie do służb weteranów PRL.


Skąd ma się wziąć następny korpus chętnych do pracy u podstaw, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że w następnej iteracji walki buldogów pod dywanem wylecą na ulicę, jak nie po półtora roku, to po trzech latach pracy dla Ojczyzny?


Ditto konieczna, ale w praktyce niewykonalna redukcja nadregulacji wszystkiego i ponadmilionowej armii urzędników (Polska ma ponad dwa razy niższy dochód narodowy na głowę niż Australia, ale ponad trzy razy więcej urzędników na głowę).


Nie uważam by PiS, lub jakakolwiek inna krajowa siła polityczna, dysponowały w Polsce wystarczającym zasobem osób nie tylko kompetentnych, ale i chętnych w imię wyższych racji do żonglerki własnym życiem i karierą w atmosferze jazdy nad kanionem Kolorado jednokołowym rowerem po namydlonej linie zakotwiczonej w ruchomych piaskach, podczas bocznego wiatru.


Kto w Polsce poważnie myślał o tym, co chce robić w życiu, ten przeważnie już do tego czasu wyemigrował, albo zrobi to wkrótce, zamiast umilać sobie czekanie na Godota biciem głową o ścianę.


Historyczna strategia Somosierry ("naprzód psiekrwie, cesarz patrzy!") , Monte Cassino ("tam wróg twój się kryje jak szczur") oraz Legionów ("na stos rzuciliśmy swój życia los") jest historycznie sprawdzona, ale przy zdobywaniu armat lub fortyfikacji. Natomiast całkowicie nie nadaje się jako cel, do którego miałyby aspirować normalne rodziny w czasach pokoju.


I proszę mi nie odpowiadać, że furda pokój, furda rodziny, furda kariery, skoro nawet na smokach wojska latające nas nie zatrwożą, bo duch będzie nam hetmanił. .. Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @marektomasz  "W Australii jest inaczej? Wszędzie na świecie znacząca większość...
  • @marektomasz  Pudło, Szanowny Panie. Z przyczyn etycznych (słowo 'etyka' proszę sobie...
  • @marektomasz  Piszę to co z dala widzę. Od pokrzepienia serc jest Henryk Sienkiewicz....

Tematy w dziale Społeczeństwo