Zbyszek Zbyszek
328
BLOG

Emerytury kobiet i mężczyzn, gdzie jest sprawiedliwość?

Zbyszek Zbyszek Emerytury Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Emerytury kobiet i mężczyzn, gdzie jest sprawiedliwość? W Rosji i w Polsce czy we Francji i w Niemczech, nie wspominając już o Węgrzech, Wielkiej Brytanii czy Danii.

5 państw w Europie, w których wiek emerytalny kobiet jest o 5 lat krótszy od wieku emerytalnego dla mężczyzn to, w kolejności alfabetycznej: Albania, Białoruś, Mołdawia, Polska, Rosja.

Tyle. Więcej nie ma. W takim gronie jest Rzeczpospolita. Dwa lata różnicy między płciami są na Ukrainie. We wszystkich pozostałych państwach wiek emerytalny kobiet i mężczyzn jest taki sam.


Wysokość świadczenia emerytalnego jest wyliczana jako wartość tzw. kapitału dzielona przez przewidywaną długość życia. Problem leży w tym, że przewidywana długość życia dla kobiet i mężczyzn jest bardzo różna. Stąd jeśli miałby być zachowany cień sprawiedliwości, to należałoby stosować RÓŻNE przewidywane długości życia w zależności od płci.

Po drugie kobiety mają zagwarantowane wcześniejsze przysługiwanie świadczenia emerytalnego o 5 lat. Jeśli miałoby być sprawiedliwie, to należałoby zrównać ten wiek, zwłaszcza, że kobiety żyją dłużej.

Ta rażąca niesprawiedliwość wynika z zaszłości historycznych i polskiego sposobu traktowania kobiet, gdzie kobieta postawiona została na piedestale i ołtarzu. Ta piękna postawa Polaków, nie doczekała się raczej doceny ze strony pań. Odwrotnie, absurdalny kobiecy egoizm, podlewany krzywdzącym działaniem systemu prawa oraz nawałą feministycznej propagandy w mediach (a i częściowo w kościele), dowiódł, że panowie spotykają się raczej z zimną oceną, eskalacją wymagań i egzekucją jednostronnie tworzonych oczekiwań.

Wzorem innych państw europejskich należałoby zatem wprowadzić równowagę w zakresie świadczeń emerytalnych i cofnąć zbędne przywileje. Opowieści o rodzeniu dzieci, w sytuacji gdy wskaźnik wynosi już znacznie poniżej progu przetrwania, można sobie darować. Zresztą, urodzenie dziecka, to nie jest obowiązek i ciężar, tylko przywilej i dar. Problem w tym, że plutokratyczne media wpierają odwrotnie, i tego nie zmienią żadne dodatki mające sycić kobiecy egoizm.

Ale mamy demokracje i panie napełniane jakże słusznymi oczekiwaniami, które chyba nawet częściej chodzą do urn niż panowie. No więc... która korporacji biznesowych zwanych partiami politycznymi odważy się.... e... dobra. Nie ważne.

Tutaj wiek emerytalny w różnych krajach Europy: link


Zbyszek
O mnie Zbyszek

http://camino.zbyszeks.pl/  Kopia twoich tekstów: http://blog.zbyszeks.pl/2068/kopia-bezpieczenstwa-salon24-pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo