39 obserwujących
683 notki
891k odsłon
3459 odsłon

Ostre słowa wdowy po ministrze pod adresem PiS

Wykop Skomentuj238

Każdy zna zapewne bajkę o wole biskupa Krasickiego. Pozwolę sobie na przypomnienie małego jej fragmentu, bo w historii opisanej w skrócie poniżej happy endu już nie ma.

"Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie

Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.

Jednostajność na koniec monarchę znudziła; (...)

To tak tytułem wstępu, bo w necie szumi i to mocno od czasu sobotniego  sympozjum o ekologii w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Szumi za sprawą gorzkich słów jakie popłynęły pod adresem polityków PiS-u z ust wdowy po ministrze środowiska Janie Szyszko w rządzie PiS, która to uważa, że jej zmarły mąż  "mocno przeżywał ośmieszające go ataki ze strony konkurentów politycznych oraz części mediów".

"Najgorsze ciosy były od swoich. Muszę o tym opowiedzieć. To jest trudne do uwierzenia. Mój mąż spotkał się z zarzutem, ty się chwalisz wiedzą, jedziesz tam, chwalisz się wiedzą i ich denerwujesz. Chodziło o Unię Europejską. Mąż to usłyszał od ważnej osoby w Prawie i Sprawiedliwości. Miał zarzut, że posługuje się wiedzą  -  opowiadała z goryczą - Do końca, tuż przed śmiercią, a przecież była kampania wyborcza. Pan Jacek Kurski pilnował, aby drzwi TVP były dla męża zamknięte. To są fakty!"  

Krystyna Szyszko nie powiedziała jednak wprost kim była owa ważna osoba w PiS strofująca zmarłego ministra. Zaznaczyła tylko, że to ciemna strona polityki. Wdowa po ministrze stwierdziła również, że sukcesy jej męża były przypisywane innym. Ludzie ci chwalili się później  tymi osiągnięciami jak własnymi nie wspominając o prawdziwym autorze tych osiągnięć. Mimo że przed wyborami parlamentarnymi 2019 minister prowadził intensywną kampanię wyborczą został celowo z niej usunięty w cień przez własną partię.

Prof. Jan Szyszko był autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Był również ministrem d/s środowiska  w rządzie Jerzego Buzka, następnie u premierów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast latach 2015–2018 piastował to stanowisko w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

Wykop Skomentuj238
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka