57 obserwujących
878 notek
1079k odsłon
  545   4

Eukologiczny zamordyzm, czyli z czasem zapomnimy o mięsie

O tym dowiedziałem się z Radia Plus.
UE po wielokroć zaskakiwała mnie swoimi idiotyzmami, a to krzywizną banana, bądź rozkazem dla pszczół, że mają latać w oddaleniu minimum jednego kilometra od obory, bo a nuż zgrzeszą i na gnoju usiądą.

Teraz wkraczamy w erę, która jest niezmiernie bliska lewicowym wegetarianom. Nie wiem, kto wpadł na ten  pomysł w UE, ale zapewne będziemy musieli na niego, czy chcemy czy nie chcemy, z bólem serca przystać. Ostatecznie kompostowanie zwłok ludzkich w celu nawożenia pól uprawnych, czy sztuczne mięso z próbówki nie są żadnym urojeniem szalonego naukowca,  ale kolejnym działaniem z wielu mającym na celu zmienić doszczętnie  nasze życie oraz naszą rzeczywistość.

To że Indianie w Amazonii jedzą mrówki czy inne robaki, bo są one dla nich jedynym źródłem potrzebnych im do życia mikroelementów, to rozumiem, ale przecież Europa to nie Amazonia, a Europejczycy nie Indianie, a może jednak tak ma się ostatecznie stać...?

Rada UE podjęła więc decyzję o wpisaniu larwy chrząszcza mącznika młynarka (Tenebrio molitor) do... katalogu produktów „nowej żywności”. Zasuszone robaki mogą być wkrótce dostępne powszechnie w sklepach w całości, bądź w postaci sproszkowanej, jako np.  składnik makaronu, ciastek czy wegetariańskich kotletów, a wszystko bez wiedzy klienta, bo kto normalny kupiłby taki makaron do rosołu czy pomidorowej? 

Decyzja Rady to konsekwencja oceny przeprowadzonej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Ten ocenił zaś w styczniu br., że larwy mącznika młynarka są bogatym źródłem białka, tłuszczu i błonnika, tak więc mogą służyć za „zrównoważone źródło pożywienia o niskiej emisji dwutlenku węgla”.

"Zrównoważone źródło pożywienia o niskiej emisji dwutlenku węgla. I wszystko jasne jak słońce, obrzydliwa larwa wskazana człowiekowi jako niebędny pokarm to nic innego jak  kolejne pro ekologiczne szaleństwo i terror w jednym.

Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka