46 obserwujących
4967 notek
1779k odsłon
279 odsłon

Gdańskie Ujeścisko czyli Polska w pigułce

Wykop Skomentuj8

Wieści o aferze w spółdzielni Ujeścisko odbiły się szerokim echem po Polsce, ale odnoszę wrażenie, że lekcja z tej afery nie dotarła do wszystkich, a przede wszystkim do lemingów.

Gdańskie lemingi obudziły się przecież dopiero w tym roku, gdy mleko się już rozlało, a one stanęły przed groźbą finansowej zagłady.

Przecież mechanizm aferalny wyraźnie został ujawniony wraz z przejęciem władzy przez PIS. Ujeścisko zaś było tylko małym trybikiem w mechanizmie układu postkomunistycznego obejmującego swymi mackami całą Polskę jak i trójmiejską Małą Sycylię. Alarm powinien był zadziałać znacznie wcześniej, 5 lat wcześniej. Ale lemingi to lemingi.

Widać w powszechnie dostępnych sondażach oznaki tego, że te lemingi, które nie doznały skutków podobnej afery na własnej skórze, chcą powtórki casusu Ujeścisko w skali ogólnokrajowej, mimo że lista skutków działania układu przed r. 2015 została wielokrotnie wykazana w mediach publicznych. Co gorsza wydaje mi się, że i te, które doznały tego na własnej skórze, jeszcze nie zdają sobie sprawy z natury tego mechanizmu. Czyżby powtarzał się syndrom sztokholmski ?

Czy mamy do czynienia z dewolucją. Ludzie nie uczą się na cudzych błędach, nie uczą się na własnych, nie uczą się w ogóle. Bo mają internet i ciotkę Wiki ? O, pardon, przeoczyłbym TVN24.


PS 

I jeszcze wkurza mnie ta redakcja (i inne portale także). Umieszczenie tekst w dziale "samorząd" to kpina, powinno być: nierząd. NIERZĄD. Taka jest logika demoliberalizmu psująca powietrze na każdym kroku.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka