Blog
w koło Macieju
zetjot
33 obserwujących 4128 notek 1463897 odsłon
zetjot, 27 kwietnia 2017 r.

Jedna trzecia studentów nie przeczytała ani jednej książki ?

615 74 0 A A A

Z niedowierzaniem przyjąłem informację o tym, że jedna trzecia studentów nie przeczytała ani jednej książki. Zacząłem się zastanawiać, czy w życiu czy może tylko w ubiegłym roku. Tak czy siak, powiało zgrozą. Jest to najlepszy dowód na upadek systemu szkolnego i konieczność jego radykalnego zreformowania.


Książka nie służy do przekazywania wiadomości. Książka jest pewnym alternatywnym modelem względem aktualnej rzeczywistości i to jest jej główna rola. Nie da się stworzyć alternatywnego świata, ale można spróbować go zasymulować w literackiej narracji. W ten sposób umysł zyskuje narzędzia do taniego, dostępnego powszechnie narzędzia tworzenia i symulacji modeli rzeczywistości.


W związku z taką wieścią uważam pomysł referendum w sprawie reformy edukacji za mocna spóźniony, a więc zdezaktualizowany. Szkoda czasu i atłasu. A pana Broniarza postawiłbym przed jakimś trybunałem, za opieszałość i zaniechanie. Oczywiste jest bowiem to, dlaczego zwolennicy tzw. III RP przeciwstawiają się reformie szkolnictwa. Są dwa polityczne powody – jeden bieżący wynikający z chęci utrudniania pracy rządowi, drugi wynikający z przesłanek systemowych czy klasowych – gimnazjum i wynikający z istnienia gimnazjum brak prawdziwego liceum produkuje kadry lemingów, łatwe do zmanipulowania i wykorzystania jako tania i głupia siła robocza i polityczne mięso armatnie.


Stary system edukacyjny poprzez rozczłonkowanie procesu edukacji na trzy etapy powodował poważne straty czasowe i co za tym idzie faktyczną likwidację liceum, a więc likwidację wyksztalcenia, co widać na uczelniach borykających się z problemem troglodytów. Nowy system ma w pierwszym rzędzie przywrócić liceum bo liceum ma kształcić polską elitę, więc likwidacja gimnazjum jest tylko zabiegiem wtórnym.


Pokusił bym się jeszcze o pewną dość radykalną analogię. Katyń nie był tylko pospolitą zbrodną wojenną, był wyrachowanym zamachem na polską elitę. Niemcy też dokonywali podobnych zamachów, tylko w mniejszej skali, jak w przypadku naukowców z UJ czy na Pomorzu. W tzw.III RP nie trzeba było mordować elity, można było nie dopuścić do jej ukształtowania się, likwidując praktycznie liceum.

Opublikowano: 27.04.2017 18:36.
Autor: zetjot
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jednym z ulubionych modeli tworzenia fikcyjnych scenariuszy społecznych jest budowanie domu od...
  • USA ma klientów jak i sojuszników w skali globalnej i detalami się nie kłopocze.
  • Lubię cytować wypowiedź fizyka społecznego: "Jedną z cech zachowania zbiorowego które...

Tematy w dziale Społeczeństwo