Blog
w koło Macieju
zetjot
41 obserwujących 4575 notek 1633752 odsłony
zetjot, 7 lutego 2019 r.

Dlaczego Polacy dobrze sobie radzą w Wielkiej Brytanii

706 35 0 A A A

Wydawało mi się, że temat lemingów został już doszczętnie wyeksploatowany, ale pewne głosy zwróciły mą uwagę na pewien aspekt dotychczas pomijany. Otóż wyjaśnienia wymaga to jak dobrze radzą sobie Polacy w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Czym to wytłumaczyć, że są lepsi od tambylców ?

Musimy wziąć pod uwagę dwie rzeczy - system demoliberalny na Zachodzie, wskutek paru wad strukturalnch utracił mozliwośc rozwojowe, doprowadzająć do rozkladu społecznego i utraty dynamiki przez żyjącą tam populację. Mechanika systemu ukształtowanego przez stulecia, jest w niezłym stanie, ale ludzie nie mają motywacji do jej wydajnego wykorzystania. Jedynym rozwiązaniem, z którego korzystają obficie Amerykanie jest import ambitnej, wykształconej siły roboczej, np Azjatów. 

I tu się znalazło miejsce dla Polaków. Wykształcone w duchu propagandy demoliberalnej lat 90tych i późniejszych, pokolenia lemingów uwierzyły w uproszczoną wizję społeczeństwa i koniec historii, przyjęły indywidualistyczną koncepcję życia i doskonale nadają się na części zamienne do pracującego na jałowym biegu systemu zachodniego. System ma gotowe struktury gospodarcze, które trzeba tylko wypełnić gotową, ambitną siłą roboczą. Polskie lemingi same struktur takich by nie stworzyły, ale mają silną motywację i niewielkie wymagania, ograniczone do konsumpcji, są wykorzenieni z polskiej kultury, więc znakomicie się zaaklimatyzowali i odnaleźli się doskonale w roli trybików systemu konsumpcjonistycznego. Na razie to wystarcza, ale na dłuższą metę, system demoliberalny nie może przetrwać.

Opublikowano: 07.02.2019 13:49.
Autor: zetjot
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @murgrabia czorsztyński  Obawiam się, że koszty związane z leczeniem i szprycowanie...
  • @jjj  Pan naprawdę ma kłopoty z logicznym myśleniem. Kontekst składa się z faktów, a sens...
  • @kierownik karuzeli  Trzeba też wziąć pod uwagę to że politycy amerykańscy zwyczajowo...

Tematy w dziale Społeczeństwo