23 obserwujących
1223 notki
899k odsłon
  152   2

Czas na wspólny apel prezesów TK w sprawie TSUE i KE

Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego który wskazał że nasza konstytucja jest na terenie Polski ważniejsza od innych przepisów. Wyrok ten był dla wszystkich oczywistością jest to już trzeci wyrok w tej sprawie i o takiej wymowie, poprzednie dwa były wydawane przez TK prof. Safjan i Rzepliński. 

Skąd więc te emocje po tym wyroku TK wśród opozycji i związanych z nią prawników?                                                                         Dzisiejsze krzyki polityków opozycji oraz niektórych prawników to wynik stawiania swoich poglądów wyżej niż prawa. Te brednie o Polexicie mają tylko wzmóc elektorat opozycji oraz pokazać politykom w Brukseli że ktoś tu walczy o ich interesy.

A przecież podobne wyroki do wczorajszego, uznające że prawo krajowe jest ponad unijnym  wydały Trybunały Konstytucyjne Litwy, Rumunii, Francji, Danii, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec.

Jest więc bardzo prosty sposób na ośmieszenie opozycji oraz zdzielenie po łapach KE czy TSUE. Prezesi TK krajów które wydały wyroki o nadrzędności prawa krajowego nad unijnym, powinni napisać wspólny apel do TSUE oraz Komisji Europejskiej w którym jasno by stwierdzano że ich próby wpływania na sprawy wewnętrzne krajów członkowskich są bezprawne.

Wystarczy że taki apel podpisze TK z Niemiec i nasza opozycja będzie gromić TSUE i KE lub zamilknie...

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka