zuberegg zuberegg
373
BLOG

Unikasz wojska nie głosujesz

zuberegg zuberegg Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
jeśli ktoś nie chce walczyć za swój kraj, nie chce stać w jego obronie musi być pozbawiony praw wyborczych. Taka osoba nie może mieć wpływu na państwo. Ceni swoją wygodę wyżej niż bezpieczeństwo państwa, nie daj więc gwarancji, że i w czasie pokoju nie będzie swymi działaniami szkodzić bezpieczeństwu państwa. Nie mogą oni korzystać z dobrodziejstw państwa w dobie pokoju np. zapewnienia bezpieczeństwa skoro nie chcą odpowiedzieć tym samym.

W związku z toczącą się tuż przy naszej granicy wojną władze naszego państwa, co zrozumiałe muszą przygotować się na ewentualność przekroczenia naszej granicy przez wojenne zmagania. Oczywiście szanse na wojnę na terenie naszego państwa są znikome, natomiast zgodnie z hasłem "chcesz pokoju, szykuj się do wojny" musimy być na nią przygotowani. W związku z tym dokonano zmian w prawie..

Ustawa o obronie Ojczyzny i rozporządzenie o ćwiczeniach wojskowych daje możliwość powołania osób, które nigdy nie były żołnierzami. (...) Takie osoby będą szkolone w wymiarze 33 dni, następnie szkolenie kończy się przysięgą wojskową, więc te osoby zostaną docelowo żołnierzami rezerwy, o konkretnych specjalnościach wojskowych - usłyszeliśmy w sieradzkim Wojskowym Centrum Rekrutacji na pytanie o szczegóły. Z ćwiczeń będą zwolnione osoby, mające kłopoty ze zdrowiem, jak i np. wychowujący niepełnosprawne dziecko. Łącznie wezwania mogą objąć do 250 tys. Polaków w wieku do 55 lat. Salon24

W ostatnich dniach wysłano pierwsze powołania na miesięczne szkolenie wojskowe. Wydawać by się mogło, że to coś oczywistego w naszej sytuacji, taka okazja do męskiej przygody. Pojawiły sie jednak przerażone głosy, głównie z lewej strony, że to straszne, że geje i trans powinni być zwolnieni z tego obowiązku wobec ojczyzny.

Jako osoba która może w każdej chwili otrzymać wezwanie na to szkolenie mam w tej sprawie dwa propozycje.

Pierwszy; jeśli ktoś nie chce walczyć  za swój kraj, nie chce stać w jego obronie musi być pozbawiony praw wyborczych. Taka osoba nie może mieć wpływu na państwo. Ceni swoją wygodę wyżej niż bezpieczeństwo państwa, nie daj więc gwarancji, że i w czasie pokoju nie będzie swymi działaniami szkodzić bezpieczeństwu państwa. Nie mogą oni korzystać z dobrodziejstw państwa w dobie pokoju np. zapewnienia bezpieczeństwa skoro nie chcą odpowiedzieć tym samym.

Drugi; żądam od polityków wykreślania takich osób ze spisu wyborców. Sami chcą pozbawić się przywileju obrony państwa, to w zamian za ten przywilej oddają swoje prawo wyborcze. Nie życzę sobie by mieli takie prawa jak ja.    

zuberegg
O mnie zuberegg

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo