147 obserwujących
7418 notek
19405k odsłon
3296 odsłon

W Rybniku pobito sędzię Sylwię Rehlis. Napastnika zatrzymano na miejscu

39-letni mężczyzna, który w czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku zaatakował sędzię Sylwię Rehlis podczas posiedzenia, został przez nią bezpośrednio po tym zajściu ukarany 14-dniowym aresztem. Zdjęcie ilustracyjne.
39-letni mężczyzna, który w czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku zaatakował sędzię Sylwię Rehlis podczas posiedzenia, został przez nią bezpośrednio po tym zajściu ukarany 14-dniowym aresztem. Zdjęcie ilustracyjne.
Wykop Skomentuj209

39-letni mężczyzna, który w czwartek w Sądzie Rejonowym w Rybniku zaatakował sędzię Sylwię Rehlis podczas posiedzenia, został przez nią bezpośrednio po tym zajściu ukarany 14-dniowym aresztem – poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara.

O ataku podsądnego na sędzię podczas posiedzenia poinformowało w czwartek na swoim profilu społecznościowym Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Według informacji stowarzyszenia, podsądny przeskoczył przez stół sędziowski, uderzył kobietę w pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika. 

Stowarzyszenie skomentowało wydarzenie na swojej stronie: "Z ogromnym smutkiem i krzykiem #StopHejt #StopMowienienawisci #stopszczuciu na sędziów Rzeczypospolitej Polskiej informujemy: Dzis sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu".


Podinspektor Nowara poinformowała, że rybnicka policja nie otrzymała w czwartek takiego zgłoszenia, ale na miejscu zdarzenia byli policjanci, obecni w tym momencie w sądzie. – Przebywali tam służbowo, ale nie w tej sprawie. Kiedy w budynku rozległ się alarm – możliwość jego uruchomienia jest w każdej sali sądowej – pobiegli na miejsce. Była tam już ochrona, wyprowadzała mężczyznę, który miał się zachować agresywnie na sali rozpraw – relacjonowała policjantka. 

Według informacji policji, stan zdrowia zaatakowanej kobiety nie wymagał wezwania pomocy lekarskiej. Sędzia bezpośrednio po zajściu nałożyła na napastnika, mieszkańca Wodzisławia, karę 14-dniowego pozbawienia wolności, zgodnie z art. 49 ustawy o sądach. – Policjanci przejęli 39-latka, by osadzić go w izbie zatrzymań w Raciborzu, w piątek trafi do aresztu w celu odbycia kary – poinformowała Aleksandra Nowara.  

KW

Wykop Skomentuj209
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo