164 obserwujących
8947 notek
23670k odsłon
2074 odsłony

Wicepremier Gowin: Wybory za rok na wiosnę to uczciwe postawienie sprawy

Jarosław Gowin: Wybory za rok na wiosnę to uczciwe postawienie sprawy. Fot. PAP/Leszek Szymański
Jarosław Gowin: Wybory za rok na wiosnę to uczciwe postawienie sprawy. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj176

Uczciwe postawienie sprawy przesunięcia wyborów prezydenckich w Polsce, to wybory za rok na wiosnę - powiedział wicepremier Jarosław Gowin w Radiu Plus. Jeśli opozycja zgodziłaby się na taki termin, przekonywałbym do niego Zjednoczoną Prawicę - zaznaczył. 

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego przypomniał, że na dziś decyzji o przesunięciu wyborów nie ma. – Nie ma decyzji na „tak”, ale przedwcześnie jest, żeby podejmować decyzję na „nie” – podkreślił. Zaznaczył, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego przesuwa wybory. 

Gowin ocenił, że jesienny termin wyborów może być niefortunny. Jak wskazał, część epidemiologów prognozuje, że przypadnie wówczas druga fala zarazeń koronawirusem. 

– Dzisiaj mamy podejmować decyzję, że będziemy zmuszać Polaków do głosowania jesienią, kiedy być może sytuacja będzie znacznie trudniejsza, niż obecnie? – pytał prowadzącego rozmowę. 

– Z całą pewnością wtedy - jesienią - powinniśmy koncentrować się na walce z katastrofalnymi skutkami gospodarczymi pandemii wirusa – ocenił. 

koronawirus, Poznań, szpital
Koronawirus w Polsce. Ogradzanie terenu Szpitala Zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia z ZOL SPZOZ w Poznaniu. Fot. PAP/PAP/Jakub Kaczmarczyk

– Uczciwe postawienie sprawy powinno brzmieć - dobrze, przesuwamy wybory, ale na wiosnę przyszłego roku - czyli o rok – ocenił Gowin. 

– I jeśli opozycja poparłaby takie rozwiązanie, to ja będę przekonywał moich kolegów ze Zjednoczonej Prawicy, że warto ten scenariusz rozważyć – powiedział Jarosław Gowin.

KW 

Wykop Skomentuj176
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka