155 obserwujących
8144 notki
21485k odsłon
1639 odsłon

Hołownia o Dudzie: „Wolał dać dwa miliardy na propagandę, niż na ochronę zdrowia”

Szymon Hołownia o Andrzeju Dudzie: Wolał dać dwa miliardy na propagandę, niż na ochronę zdrowia. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Szymon Hołownia o Andrzeju Dudzie: Wolał dać dwa miliardy na propagandę, niż na ochronę zdrowia. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wykop Skomentuj201

Stoją państwo w pierwszym szeregu walki o życie i zdrowie nas wszystkich; myślimy i mówimy o państwu jako o naszych bohaterach - podkreślają prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w spocie przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. 

„Szanowne panie pielęgniarki i położne, szanowni panowie pielęgniarze. Chcemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, pozdrowienia i podziękowania za państwa niezastąpioną pracę. Dzisiaj 12 maja świętujemy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych” - mówi w spocie opublikowanym w mediach społecznościowych para prezydencka. 


Pierwsza dama apeluje, by nie tracić nadziei „na powrót do normalności w szpitalach, w przychodniach, w domach opieki i w hospicjach, we wszystkich innych miejscach pracy w całej naszej przestrzeni publicznej”. „Nie traćmy ducha, wspierajmy się w tym trudny czasie. Bądźmy razem” - wzywa Agata Kornhauser-Duda. 

„Raz jeszcze dużo zdrowia, wytrwałości pogody ducha, wszelkiej pomyślności osobistej a także szczęścia w państwa rodzinach. Wszystkiego najlepszego, serdecznie pozdrawiamy” - mówi para prezydencka. 

Elżbieta Głowa, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położonych
Naczelna pielęgniarka mgr Elżbieta Głowa (5L) podczas przekazania przez piekarzy i cukierników słodkich poczęstunków z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta, skrytykował Andrzeja Dudę w związku z Dniem Pielęgniarek i Położnych. „Teraz zbiera na system ochrony zdrowia w Polsce człowiek, który dwa miliardy złotych wolał przeznaczyć na propagandę niż na realne bieżące potrzeby tego systemu” - powiedział o Andrzeju Dudzie.

Zdaniem Hołowni powinniśmy zacząć wydawać na ochronę zdrowia 7 proc. PKB. – Jeżeli nie zaczniemy tego robić, to kolejna epidemia nas wykończy – podkreślił Hołownia.

Jak powiedział, w Polsce jest pięć pielęgniarek na tysiąc mieszkańców, podczas gdy średnia europejska wynosi osiem pielęgniarek na tysiąc mieszkańców. Dodał też, że coraz więcej pielęgniarek przechodzi na emeryturę.

Powiedział, że choć prezydent nie jest rządem, to może zadbać o system ochrony zdrowia. Skrytykował udział prezydenta Andrzej Duda w akcji #Hot16Challenge2, zainicjowanej na rzecz walki z koronawirusem.

KW

Wykop Skomentuj201
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo