156 obserwujących
8177 notek
21573k odsłony
1510 odsłon

Kosiniak-Kamysz: Jako prezydent zaproponowałbym referendum ws. związków partnerskich

Władysław Kosiniak-Kamysz: Jako prezydent zaproponowałbym referendum ws. związków partnerskich
Władysław Kosiniak-Kamysz: Jako prezydent zaproponowałbym referendum ws. związków partnerskich
Wykop Skomentuj136

Jeżeli jako prezydent miałbym zaproponować przeprowadzenie referendum, to dotyczące związków partnerskich - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany, czy zorganizowałby referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych. 

Kosiniak-Kamysz był pytany w sobotę w radiu RMF FM, czy podobnie jak jego żona Paulina Kosiniak-Kamysz zaakceptowałby pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych. 

LGBTQ+, związki partnerskie
Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza Polacy są za związkami partnerskimi osób tej samej płci.

Lider PSL podkreślił, że gdyby przeprowadzono referendum, które składałoby się z trzech pytań dotyczących związków partnerskich, małżeństw homoseksualnych i adopcji przez takie pary dzieci, to na pytanie o związki partnerskie Polacy odpowiedzieliby - „tak”, natomiast na pozostałe dwa pytania odpowiedź brzmiałaby - „nie”. Dodał, że w sprawie małżeństw homoseksualnych sam zagłosowałby na „nie”. 

– Jeżeli chodzi o związki partnerskie, to ta sytuacja nie została do tej pory rozstrzygnięta. A ułatwienie dostępu do informacji medycznej, dziedziczenie dla osób, które przez wiele lat żyją ze sobą, jest myślę dla wielu, taką naturalną potrzebą – ocenił Kosiniak-Kamysz. 

Na pytanie, czy jako prezydent zorganizowałby referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych lider PSL odparł: „Jeżeli byłaby już propozycja (przeprowadzenia referendum), to dotycząca związków partnerskich”.

KW

Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka