154 obserwujących
7997 notek
21095k odsłon
2675 odsłon

Policja zatrzymała kobietę wz. z plakatami uderzającymi w ministra Szumowskiego

Plakaty „Ewangelia wg Łukasza Sz.” uderzały w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Plakaty „Ewangelia wg Łukasza Sz.” uderzały w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wykop Skomentuj247

Kobieta została zatrzymana w poniedziałek wieczorem. 

Zatrzymanie ma związek z rozwieszaniem plakatów na przystankach stołecznej komunikacji miejskiej uderzających w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Chodzi o plakaty „Ewangelia wg Łukasza Sz.”, o których informowała pod koniec maja „Gazeta Wyborcza”. 


Po tym incydencie, w specjalnym komunikacie, warszawski ratusz zapewnił, że po otrzymaniu informacji o plakatach podjęto natychmiastowe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. „Sprzeciwiamy się mowie nienawiści i tego typu nielegalnym działaniom” - podkreślono. 

„Miasto wystąpiło do spółki o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, operator wiat przystankowych – spółka AMS poinformowała miasto, że zawieszone plakaty to nielegalna akcja, na którą nie wydano zgody” - przekazała wówczas rzecznik stołecznego ratusz Karolina Gałecka. 

Łukasz Szumowski, Jacek Sasin
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (C), minister zdrowia Łukasz Szumowski (L) . Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W obronie ministra Szumowskiego stanęli wówczas szef KPRM Michał Dworczyk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podczas konferencji prasowej podkreślali, że plakaty te uderzają nie tylko w ministra Szumowskiego, ale też w jego rodzinę oraz w jego pracę. 

- Żądamy od prezydenta Trzaskowskiego, żeby nie dopuszczał do mowy nienawiści w Warszawie. Żądamy, aby przystanki, które są infrastrukturą warszawską, nawet jeśli to jest powierzchnia reklamowa wynajęta, ale jest to infrastruktura miasta stołecznego Warszawy, były wolne od tego rodzaju hejterskich nienawistnych grafik - podkreślił Dworczyk.

KW

Wykop Skomentuj247
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka