156 obserwujących
8388 notek
22058k odsłon
4112 odsłon

Kuba Strzyczkowski odwołany z funkcji dyrektora radiowej Trójki

Jakub Strzyczkowski. fot. youtube.com/printscreen
Jakub Strzyczkowski. fot. youtube.com/printscreen
Wykop Skomentuj134

Kuba Strzyczkowski, który od maja pełnił funkcję dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki, został odwołany ze stanowiska. Zastąpi go Michał Narkiewicz-Jodko. Strzyczkowski obowiązki dyrektora pełnił przez 87 dni.

Na stanowisku dyrektora Programu Trzeciego Kubę Strzykowskiego od 20 sierpnia zastapi Michał Narkiewicz-Jodko. Jest on  dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Strzyczkowski zwolniony z Trójki

Kuba Strzyczkowski od maja był dyrektorem Trójki. Miał uratować wizerunek stacji po aferze z unieważnieniem wyników notowania "Listy Przebojów Trójki", gdy na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kolejnym jego zadaniem było przygotowanie nowej ramówki programów oraz zatrzymanie spadku wyników słuchalności.

Tymczasem w Trójce wybuchła kolejna afera. "Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu" - czytamy w komunikacie PR.

Dyrektorowi Trójki zarzuca się złożenie wniosku o powołanie na stanowisko wicedyrektora swojego znajomego, będącego udziałowcem agencji Public Relations. Kiedy zarząd Polskiego Radia odmówił podpisania wniosku ze względu na konflikt interesów, miał próbować ominąć zakaz, przygotowując dla tej samej osoby umowę na świadczenie usług dziennikarskich.

W zarzutach jest też mowa o przekraczaniu pełnomocnictw finansowych, czyli wydawaniu pieniędzy i podpisywaniu umów na kwoty wyższe niż w przyznane w kompetencjach dyrektora. Przykład to samowolne negocjacje w sprawie zakupu mercedesa. Samochód planowano wykorzystać jako nagrodę w konkursie dla słuchaczy.

Nowy profil radiowej Trójki

Jak podaje w komunikacie Polskie Radio zadaniem nowego dyrektora będzie "wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy".

"Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

W informacji podkreślono, że Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat, a swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Programie Trzecim PR w 1991 r. W PR pracował też jako producent i redaktor.

"Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby słuchaczy. Oczywiście, mam szereg pomysłów jak to zrobić, ale bardzo liczę na wsparcie kolegów i koleżanek z zespołu. Na pewno chciałbym skierować Trójkę na tory bliższe kulturze i sztuce" - zapowiedział cytowany w komunikacie Michał Narkiewicz-Jodko.

Michał Narkiewicz-Jodko - kim jest?

Michał Narkiewicz-Jodko urodził się w 1973 r. w Warszawie. Jest synem Wandy Narkiewicz-Jodko i Jana Borkowskiego. Z wykształcenia dziennikarz, miłośnik muzyki. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w Trójce w 1991 r.

Narkiewicz-Jodko był redaktorem, producentem wykonawczym, wydawcą ponad 100 tytułów fonograficznych dla Polskiego Radia oraz dla dziennika "Rzeczpospolita" – od muzyki klasycznej po rockową.

Był dyrektorem produkcji eventów w Grupie ZPR Media. Produkował m.in Eska Music Awards, letnie trasy koncertowe radia ESKA oraz radia Wawa. Był producentem reklam oraz teledysków, twórcą ogólnopolskiej kampanii radiowej przed referendum akcesyjnym do UE. Obecnie jest dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

KJ

Wykop Skomentuj134
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura