154 obserwujących
8002 notki
21105k odsłon
4134 odsłony

Trójka: Strzyczkowski zaprasza dziennikarzy, którzy odeszli. Nie będzie audytu LP3

Nowy dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski, fot. polskieradio.pl
Nowy dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski, fot. polskieradio.pl
Wykop Skomentuj137

Kuba Strzyczkowski, którzy został dyrektorem Trójki po rezygnacji Tomasza Kowalczewskiego, zaprasza do powrotu osoby, które odeszły z Trójki w ostatnich dniach. Wraca m.in. Piotr Stelmach i zespoły "Zapraszamy do Trójki".  Marek Niedźwiecki nie podjął decyzji. Wojciech Mann zakłada internetowe radio.

Strzyczkowski powiedział, że Trójka jest w stanie głębokiego kryzysu, z którego ma nadzieję ją wyprowadzić. - Nie wiem jeszcze, jakie są straty w ludziach. Wiem, że jest potworne pobojowisko, że doprowadzono do kryzysu, którego nie znam w ogóle w historii radiofonii. Muszę mieć chociaż chwilę na zorientowanie się - dodał.

- Przez całe życie bardzo nie chciałem być czyimkolwiek szefem, a tym bardziej dyrektorem, bo z natury jestem sybarytą, który kocha radio i święty spokój, a jednak wpakowałem się w sam środek największego kryzysu radiowo-politycznego w naszej historii. Pomyślałem, że sytuacja jest tak beznadziejna, że stanowi prawdziwe wyzwanie i może warto podjąć trud - tłumaczył.

Jedną z pierwszych decyzji Strzyczkowskiego było namówienie do powrotu dziennikarzy, którzy odeszli w ostatnich dniach. Już wiadomo, że na antenę Trójki wracają Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Tomasz Rożek (współtworzący poranne wydanie "Zapraszamy do Trójki") a także Patrycjusz Wyżga i Piotr Stelmach.

- Zaprosiłem też Marka Niedźwieckiego. Mam nadzieję, że po chwilowym odpoczynku Marek odpowie pozytywnie - mówi Strzyczkowski.

Nowy dyrektor chciałby, żeby Lista Przebojów Trójki wróciła jak najszybciej. - Lista Przebojów" powróci na antenę, mam wielką nadzieję, że z Markiem Niedźwieckim i Piotrem Baronem - powiedział w rozmowie z PAP.

Jego zdaniem niepotrzebny jest żaden audyt, tylko "odporny na boty i inicjatywy hakerskie sprawny program komputerowy".

Wojciech Mann kategorycznie odmawia powrotu do Trójki. Jego zdaniem w mediach publicznych dziennikarze "są jak karni żołnierze. Wykonują rozkazy i mówią jednym głosem". Na pytanie, jak to zmienić, Wojciech Mann odpowiedział: siłą.

Mann zaangażował się w tworzenie radia internetowego „Nowy Świat”, którego redaktor naczelną będzie Magdalena Jethon. Do tej pory zebrano na uruchomienie rozgłośni już niemal pół miliona złotych, a do zespołu dołączają kolejne znane nazwiska.

Kuba Strzyczkowski po tym, jak powołano go na dyrektora anteny, nie zrezygnował ze swoich audycji. Nadal będzie prowadził „Za a nawet przeciw” oraz piątkowe popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”. Natomiast chciałby, aby audycje polityczne, publicystyczne były prowadzone wyłącznie przez dziennikarzy Programu Trzeciego, a nie przedstawicieli tygodników.

- Wszystkich reprezentujących różne tygodniki z przyjemnością zaproszę do komentowania wydarzeń na antenie. Będą naszymi stałymi komentatorami. Wydaje mi się, że cenna poznawczo i intelektualnie jest sytuacja, kiedy z jednej strony mamy komentatora z "Newsweeka", a z drugiej strony z tygodnika "Sieci". Ja tak lubię, na pewno bardziej niż układ, gdy mamy dwóch komentatorów z "Sieci", a z tamtej stronie nikogo. To są dla mnie rzeczy oczywiste. Nie wiem, czy mi się uda, ale będę robił dużo, aby Trójka odzyskała wiarygodność w oczach każdego słuchacza, niezależnie od tego, na jaką partię głosuje - zapowiedział Strzyczkowski.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Strzyczkowski zaznaczył, że propozycję objęcia funkcji dyrektora Trójki dostał w sobotę. Rozmawiał na ten temat z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską i przewodniczącym Rady Mediów Narodowych Krzysztofem Czabańskim.

- Oczywiście postawiłem warunki i uzyskałem gwarancje, że Trójka będzie samodzielna jako stacja polityczno-społecznego środka. Dla mnie oznacza to, że stanie się wyważona w prezentowaniu poglądów bliskich różnym wyborcom, to znaczy że będzie wiarygodna zarówno dla tych, którzy głosują na PiS, jak i na Platformę Obywatelską oraz Lewicę - zapewnił nowy szef Trójki.

Dziennikarze Trójki anonimowo mówią portalowi wirtualnemedia.pl, że "dają Strzyczkowskiemu duży kredyt zaufania", ale są też pełni obaw. Nie odeszła osoba, której ich zdaniem Trójka „zawdzięcza” ten kryzys: prezes Agnieszka Kamińska. To pod jej naciskami Tomasz Kowalczewski, którego cenili i lubili miał zmienić się niemalże w "grabarza anteny".

ja


Wykop Skomentuj137
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura