159 obserwujących
8498 notek
22350k odsłon
2268 odsłon

Trzaskowski: Będzie śledztwo ws. nawoływania do nienawiści na Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wykop Skomentuj125

Zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, etnicznych na Marszu Niepodległości - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.  

Dodał, że będzie śledztwo, ponieważ sąd uwzględnił jego zażalenie na odmowną decyzję prokuratury. 

Rafał Trzaskowski przekazał w czwartek, że zgłosił do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i etnicznych na Marszu Niepodległości. 

„#WarszawaDlaWszystkich to miasto wolne od nienawiści. Dlatego zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych etnicznych na Marszu Niepodległości. Będzie śledztwo - sąd uwzględnił moje zażalenie na odmowną decyzję prokuratury” - napisał na Twitterze prezydent stolicy. 

Chodzi o Marsz Niepodległości, który odbył się w 2019 roku. Zdaniem urzędników, symbole, znaki i hasła, które pojawiły się wówczas na nim, wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski: Zgłosiłem do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych, etnicznych na Marszu Niepodległości. Fot. PAP/Artur Reszko

Decyzja Rafała Trzaskowskiego wywołała spore emocje w mediach społecznościowych. Popularny prawicowy profil społecznościowy Żelazna Logika napisał w piątek: „Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyborcom Krzysztofa Bosaka, którzy w drugiej turze poparli Rafała Trzaskowskiego, bo »to mniejsze zło od socjalistów«. 

Wy nadal nie rozumiecie, że lewi Was usmażą nie za pomocą gospodarki tylko ideologii i wykluczenia?”.


Jak wyjaśniała rzecznik ratusza Karolina Gałecka, prezydent stolicy złożył zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie. – Sąd uwzględnił zażalenie prezydenta i polecił wszcząć śledztwo – powiedziała Gałecka. 

KW

Wykop Skomentuj125
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka