163 obserwujących
8725 notek
23046k odsłon
1949 odsłon

Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji. Fot. PAP/Paweł Supernak
Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji. Fot. PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj126

Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy; obecnie trwające protesty są spontaniczne, nie mamy na to wpływu - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany o możliwość organizacji Marszu Niepodległości. 

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował we wtorek, że mimo epidemii planowana jest organizacja Marszu Niepodległości. Jako argument za jego organizacją podał obecne demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. 

– Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia – powiedział. 

Robert Bąkiewicz
Przewodniczący stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Fot. PAP/Piotr Nowak

Pytany o tę kwestię w internetowej części rozmowy na antenie Radia Zet Trzaskowski odparł, że obecnie w Warszawie mamy do czynienia ze "spontanicznymi demonstracjami", które nie są rejestrowane. "Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (...) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii" - powiedział. 

– Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy – powiedział. – Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie - na to wpływu nie mamy – podkreślił Trzaskowski, dodając, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się "w sposób zaplanowany".

KW

Wykop Skomentuj126
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka