164 obserwujących
9154 notki
24162k odsłony
  2076   0

Scenarzysta od Vegi zatrzymany przez CBŚP. W tle mafia kiboli "Psychofans"

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali współpracownika Patryka Vegi. Fot. CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali współpracownika Patryka Vegi. Fot. CBŚP

Grzegorz B. - odpowiedzialny za scenariusz do głośnych filmów Patryka Vegi - został w czwartek zatrzymany przez CBŚP. Służby podejrzewają go o współpracę z grupą przestępczą kiboli "Psychofans". 

Zaledwie kilka dni po opublikowaniu wstrząsającego dokumentu o handlu dziećmi w Polsce i innych krajach Europy, CBŚP dokonało zasadzki na scenarzystę Grzegorza B. To przyjaciel reżysera Patryka Vegi, który współpracował przy takich produkcjach jak "Bad Boy" - gdzie nawet wystąpił - "Pętla" i "Oczy diabła". 

Wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji zarzuca twórcy udział w przestępczych działaniach gangu "Psychofans" - bojówki kibiców, która handlowała narkotykami, wyłudzała pieniądze i napadała na innych pseudokibiców na terenie Śląska i Małopolski.

Grzegorz B. jest podejrzewany o oferowanie swoich usług przestępcom, które polegały na obrocie substancji odurzających i dokonywaniu transakcji na próbę. Scenarzysta miał również powoływać się na wpływy w Służbie Więziennej przy tworzeniu filmu "Pętla" o aferze podkarpackiej. Służby odkryły, że Grzegorz B. w zamian za łapówkę uzyskał prawo jazdy. 

CBŚP łącznie zatrzymało dziś trzy osoby powiązane z gangsterami "Psychofans". - Członkowie gangu działali w latach 2014 – 2017 na terenie niemal całego kraju, a głównie w województwie podkarpackim i śląskim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w tym czasie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz inne. Z zebranego materiału wynika, że członkowie gangu mogą być również odpowiedzialni za wyłudzenie blisko 90 tys. litrów oleju napędowego - zakomunikowało biuro. 

- Działania przeprowadzono na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce - dodało CBŚP. 

Prokuratura postawiła w stan oskarżenia już 108 członków "Psychofans", a 57 kolejnych należy do grona podejrzanych. CBŚP planuje kolejne zatrzymania - śledztwo jest rozwojowe. 

GW

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo