164 obserwujących
9510 notek
24741k odsłon
  3758   3

Posłanka KO komentuje szczepienia na COVID-19. Szokująca wypowiedź Agnieszki Pomaski

Agnieszka Pomaska. fot. Wikimedia
Agnieszka Pomaska. fot. Wikimedia

Agnieszka Pomaska skomentowała ostatnie zamieszanie wokół Narodowego Programu Szczepień. Posłanka Koalicji Obywatelskiej uważa, że kłopoty ze szczepieniami w Niemczech wzięły się z tego, że największe kraje Unii Europejskiej podzieliły się szczepionką m.in. z Polską.

Agnieszka Pomaska w Poniedziałek Wielkanocny zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, na którym przeanalizowała przebieg procesu szczepień w Polsce. Posłanka KO stwierdziła, że Michał Dworczyk w konsekwencji zamieszania, do którego doszło 1 kwietnia w Narodowym Programie Szczepień, powinien podać się do dymisji. Agnieszka Pomaska w kilkuminutowym nagraniu odniosła się również do szeroko komentowanej sytuacji dotyczącej przebiegu szczepień w Rzeszowie.

- Pomyślcie do czego jeszcze zdolna jest władza, która w pandemii wykorzystuje szczepionki do wyborczej walki. Potrafię dziś sobie wyobrazić, że do wszystkiego! Ale to nie znaczy, że sobie z tym nie poradzimy. Potrzebujemy tylko Waszego wsparcia. Będą kłamać i manipulować. Będą próbować kompromitować opozycję. Nie dajcie się nabierać. Wspólnie uda nam się skończyć z tą patologią! – napisała polityk.

– Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez UE. To największe i najbogatsze kraje UE podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze, jakby mogło. Bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach jak w Niemczech, Francji, Włoszech, czy Hiszpanii – kontynuowała polityk. Na zakończenie Agnieszka Pomaska dodała, że polski rząd „gra szczepionkami i wysyła je tam, gdzie będzie próbował kupić wyborców”.

Słowa posłanki skomentował Dariusz Lipiński na Twitterze. „Pierwszy raz w życiu widzę jogging po lesie na kolanach” – napisał poseł V i VI kadencji Sejmu.

„Jak rolę Polski w UE postrzega pani poseł Pomaska” – komentuje dziennikarz Michał Adamczyk.

KJ

Lubię to! Skomentuj172 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości