169 obserwujących
9928 notek
25431k odsłon
  2883   0

Finał sprawy o znieważenie policjantów. Babcia Kasia niewinna

Babcia Kasia. fot. Twitter/@GrzegorzFurgo
Babcia Kasia. fot. Twitter/@GrzegorzFurgo

Zapadł wyrok w sprawie aktywistki Katarzyny Augustynek nazywanej Babcią Kasią. Oskarżono ją o znieważanie oraz naruszenie nietykalności osobistej policjantów. Babcia Kasia została uniewinniona.

Do zatrzymania Babci Kasi doszło 21 kwietnia przed Sądem Najwyższym. Tam aktywistka protestowała w obronie sędziego Igora Tulei. Na miejscu pojawiła się policja, która zatrzymała manifestujących. Wśród nich znalazła się Babcia Kasia.

Aktywistka została otoczona przez mundurowych, a następnie wniesiono ją do radiowozu. Tego samego dnia Babcia Kasia stanęła przed sądem.

Prokuratura zarzuciła Katarzynie Augustynek, że 19 grudnia podczas protestu "Pamięci ofiar Kościoła Katolickiego" pod kościołem św. Krzyża w Warszawie "znieważyła dwóch funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych".

Kobieta miała używać wobec funkcjonariuszy "słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe" oraz opluć mundur jednego z policjantów. Katarzynie A. zarzuca się również naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy "poprzez ich kopanie oraz odpychanie".

We wtorek zapadł wyrok w jej sprawie. Aktywistka została uniewinniona.


KJ


Lubię to! Skomentuj136 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo