Szustak spotkał się z abp Gądeckim. "To była rozmowa, a nie dywanik"

O. Adam Szustak wywołał olbrzymie kontrowersje.
O. Adam Szustak wywołał olbrzymie kontrowersje.
Dominikanin o. Adam Szustak skomentował wczorajszą rozmowę na zaproszenie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

Popularny kapłan i vloger w niecenzuralnych słowach odniósł się w programie Karola Paciorka do pomysłu zaangażowania księży w powrót wiernych do kościołów po pandemii koronawirusa. - Pierwszy punkt, k..., który podano, to zrobić wszystko, co się tylko da, żeby ludzie wrócili do Kościoła. Żeby zaczęli chodzić do Kościoła. Noż, do k... nędzy! - denerwował się o. Adam Szustak

- Było jakieś spotkanie Episkopatu, nie, jakieś tam. I wydali takie tam oświadczenie, m.in. Stanisław Gądecki, o tym co jest teraz najważniejszą potrzebą kościoła, bo kończy się pandemia - dodał w czasie audycji dominikanin. Słowa Szustaka wywołały burzę, a przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który mówił o zachęcaniu do powrotu do kościołów, zaprosił duchownego na rozmowę. 

Katolicki duchowny podsumowuje o. Szustaka: Zdecydowany przerost formy nad treścią

Wielu słuchaczy Szustaka obawiało się, że spotkanie z hierarchą zakończy się jakąś połajanką ze strony arcybiskupa, a zaproszenie jest w istocie "czerwonym dywanikiem". Dominikanin uspokoił wszystkich zainteresowanych: - To była rozmowa - przekazał i obiecał nagranie dłuższego filmiku na temat rozmowy z przewodniczącym KEP. 

- Rzecz, która mnie bardzo cieszy, polega na tym, że to była rozmowa. Czyli nie tak jak niektóre media pisały o dywaniku i pluły ekran. Nie! Spotkałem się w cztery oczy z arcybiskupem Gądeckim i pogadaliśmy bez nikogo innego - w cztery oczy. Mam, kochani, bardzo dużo myśli w związku z tym, mam bardzo dużo wniosków. Myślę, że trochę rzeczy mi się też trochę rozklarowało. Nie chcę o tym mówić, dlatego, że nagram film. Nagram film, gdzie trochę opowiem o tej rozmowie - stwierdził Szustak. 

- Opowiem o tej rozmowie, jakie z niej wyciągam wnioski, o co chodzi. To była po prostu rozmowa. To nie było w żadnym przypadku dyscyplinowanie, co mnie bardzo cieszy. Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych - podsumował. 

Wypowiedź o. Szustaka zaczyna się od ok. 26 minuty: 


Czytaj też: 

Wywiad "Newsweeka" ze Staniszkis był autoryzowany? Lis odpowiada na zarzuty

Seaman: Etos Człowieków Roku Gazety Wyborczej

Te kraje jako pierwsze przetestują cyfrowe paszporty covidowe

Prof. Żerko wspomina o. Rydzyka


GW

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo