Janusz Cieszyński wraca do rządu - zostanie ministrem cyfryzacji

Janusz Cieszyński z czasów poprzedniej pracy w rządzie, fot. Daniel Gnap/KPRM
Janusz Cieszyński z czasów poprzedniej pracy w rządzie, fot. Daniel Gnap/KPRM
Janusz Cieszyński oficjalnie został ministrem cyfryzacji.

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację (z dniem 7 czerwca). Szef rządu powołał na tę funkcję Janusza Cieszyńskiego, który obejmie ją 8 czerwca - poinformował w środę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.


Odpowiadał za kontrowersyjne zakupy

Do sierpnia ub. r. Janusz Cieszyński był wiceministrem zdrowia, kiedy resortem kierował Łukasz Szumowski. Odchodząc z rządu nie podał przyczyn swojej dymisji. 

Cieszyński niemal codziennie występował na konferencjach prasowych jako urzędników resortu zdrowia i informował o liczbie zakażonych i zmarłych pacjentów na koronawirusa. Odpowiadał też za kontrakty na dostawy sprzętu medycznego - w tym maseczek, które ostatecznie nie spełniały wymaganych atestów. Zakup maseczek i respiratorów doprowadził do politycznego kryzysu i głosowania nad wotum nieufności wobec Szumowskiego. Wniosek ostatecznie przepadł, a Zjednoczona Prawica obroniła ministra zdrowia przed utratą stanowiska.

Polecamy:

Wdrożył e-recepty

W latach 2018-2020 Janusz Cieszyński pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za cyfryzację sektora ochrony zdrowia, w tym za e-recepty. Jak sam mówił, wdrożenie e-recept uważa za swój największy sukces. Po odejściu z MZ został wiceprezydentem Chełma.

W kwietniu br., jak poinformował portal tvn24.pl, premier powołał go na członka rady do spraw cyfryzacji, w której objął funkcję wiceprzewodniczącego. Nominację na ministra ma odebrać w przyszłym tygodniu. Cieszyński nie komentuje tych informacji.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka