Danuta Holecka znów poprowadziła „Wiadomości”. Jej nieobecność budziła pytania

Szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka. Fot. fot. Wiadomosci.tvp.pl
Szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka. Fot. fot. Wiadomosci.tvp.pl
Szefowa „Wiadomości” w niedzielę przeprowadziła rozmowę z Adamem Bielanem. Dzień wcześniej po raz pierwszy od kwietnia poprowadziła główny serwis informacyjny TVP.

Gdy zniknęła z programu, tłumaczono to urlopem. Później media donosiły, że dziennikarka ma poważne problemy ze zdrowiem. Mówiono o złamaniu nogi, które spowodowało komplikacje i konieczność dłuższej rehabilitacji.

Polecamy:

Znany trener narciarski wykorzystywał seksualnie dziecko

Biały Dom: Będą sankcje na Rosję za Nawalnego i Nord Stream 2

Holecka znów we "Wiadomościach"

W sobotę główne wydanie „Wiadomości” - ze względu na mecz Polska - Hiszpania na Euro 2020 - prowadziła dwójka dziennikarzy: Danuta Holecka w studiu w Warszawie oraz Michał Adamczyk z Sewilli, gdzie rozegrano mecz.

W niedzielę jej gościem w studio był Adam Bielan. W warszawskim Kinie Palladium odbył się Zjazd Republikański, na którym europoseł ogłosił powołanie Partii Republikańskiej.

Kim jest Danuta Holecka?

Danuta Holecka pracuje w TVP od lat 90. Przygotowywała relacje z Senatu, prowadziła poranne i popołudniowe wydania „Wiadomości” w TVP1. W 1997 roku krótko odpowiadała za główne wydanie. Później była jeszcze główną twarzą „Wiadomości” w latach 2003-2004 i w 2010 roku.

Od stycznia 2016 roku ponownie jest prezenterką głównego wydania „Wiadomości”. Od maja 2019 roku jest szefową „Wiadomości” TVP1. Przed nią obowiązki szefa zespołu "Wiadomości" prowadził Jarosław Olechowski, który w 2017 roku zastąpił Marzenę Paczuską. 

Według "Dziennika Gazety Prawnej", obecna szefowa "Wiadomości" jest jedną z najlepiej opłacanych prezenterek w TVP. Władze TVP utrzymują jednak, że płace w firmie - choć wysokie - są o wiele niższe, niż za czasów gwiazdorskich gaż Piotra Kraśki i Tomasza Lisa.

KW

Czytaj dalej:

Broadway otwarty, ale nie dla wszystkich. Zaszczepieni Astrą Zeneką nie wejdą

Nowa Biała. Lokalna społeczność żyje tragicznym pożarem

Powstała Partia Republikańska. Na sali Jarosław Kaczyński

Czy Polacy chcieliby powrotu Tuska do polityki - spodziewaliście się takich odpowiedzi?

Rzepliński: Rząd PiS to wielkie oszustwo wobec narodu i Europy


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura