Kino Helios w Warszawie, fot. helios.pl
Kino Helios w Warszawie, fot. helios.pl

Sieć kin Helios wprowadza bilety dla zaszczepionych i niezaszczepionych

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Kupując bilet na film w sieci kin Helios można wybrać bilet dla zaszczepionych lub niezaszczepionych. Cena biletu jest taka sama. Skąd taki pomysł "segregacji" widzów.

Helios: Na seans wejdzie więcej widzów

Kino powołuje się na Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii, z późniejszymi zmianami.

Zgodnie z nim liczba kinomanów mogących jednocześnie oglądać seans w sali kinowej jest ograniczona (75% miejsc). Do limitu nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione i dzieci do 13. roku życia. To stąd pomysł na osobne bilety dla niezaszczepionych i zaszczepionych. Jednocześnie na seans będzie mogło wejść więcej osób, jeśli okażą one stosowne certyfikaty. 

Polecamy:

Obsługa kina poprosi o certyfikat

Helios informuje, że obsługa kina może sprawdzając bilet z adnotacją "zaszczepiony" poprosić taką osobę o okazanie dokumentu potwierdzającego pełne szczepienie.

"Nie gromadzimy danych dotyczących stanu Twojego zdrowia. Informacje o rodzaju zakupionego biletu są niezbędne w przypadku kontroli ze strony uprawnionych organów (np. Sanepid, Policja)" - czytamy w komunikacie sieci kin. 

Status osoby zaszczepionej można potwierdzić korzystając z kodu QR, który po zalogowaniu się widoczny jest w aplikacji mObywatel. Certyfikat szczepienia dostępny jest także w Internetowym Koncie Pacjenta (www.pacjent.gov.pl). Fakt pełnego zaszczepienia można potwierdzić również poprzez okazanie zaświadczenia otrzymanego w punkcie szczepień. W przypadku odmowy okazania potwierdzenia, kasjer będzie mógł sprzedać wyłącznie bilet z dopiskiem niezaszczepiona/y - zastrzega Helios.

Zmiany te obowiązują od 26 czerwca i będą aktualne do 31 sierpnia.

ja

Zobacz także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura