Jarosław Kaczyński, lider PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński, lider PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak

PiS i partie europejskie podpisały wspólną deklarację. Sprawdź treść dokumentu

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 99
Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej zaprezentował wspólną deklarację 10 partii z różnych krajów Europy ws. przyszłości kontynentu. Wśród sygnatariuszy znalazły się m.in. PiS, Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen oraz Liga Północna Matteo Salviniego.

- Dziś w co najmniej kilku stolicach europejskich o tej samej porze przywódcy wielu partii, co najmniej około 10, bo w tym dwie włoskie - Bracia Włoscy, Liga Salivinego - w Hiszpanii Vox, we Francji Zgromadzenie Narodowe, Fidesz na Węgrzech, w Polsce PiS, ale tych partii jest więcej, podpisują wspólną deklarację na temat przyszłości Europy - ogłosił w południe Kaczyński. 

Zobacz:

Kolejny poseł KO wybrał Hołownię. Wzmocnienie Polski 2050 w Sejmie

PiS nie rezygnuje z poszukiwań RPO. Będzie kolejna kandydatura - wiemy, o kogo chodzi

Zacieśnienie współpracy między tymi formacjami następuje w chwili konferencji na temat wyzwań państw UE. - Można przypuszczać, że chodzi o pogłębienie procesów, które nie prowadzą do rozwoju Unii, ale prowadzą do głębokiego kryzysu, który trwa i do zjawisk, które z założeniami twórców Unii i praktyką pierwszych lat, nie mają nic wspólnego: do superpaństwa, do centralizacji, przeprowadzenia rewolucji kulturalnej, która ma zniszczyć dotychczasowe struktury społeczne i rodzinę - stwierdził lider PiS. 

- Nie chcemy tej rewolucji, bo uważamy ją za przedsięwzięcie, które jak wszystkie tego rodzaju zamysły w dziejach Europy i świata przyniesie tylko bardzo wiele nieszczęść i radykalne ograniczenie wolności - dodał Kaczyński. 

Zobacz wystąpienie prezesa PiS:

 

Pełna treść deklaracji 10 partii politycznych z Europy: 

Czytaj więcej: 

Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR

Zamknęli ją na 9 lat, bo straciła dziecko. Sara próbuje odzyskać swoje życie

Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet znanemu sędziemu. Kto to?


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka