Imigranci stłoczeni w Mińsku, lotnisko sparaliżowane. Zobacz nagranie

Międzynarodowy port lotniczy w Mińsku. Fot. Twitter
Międzynarodowy port lotniczy w Mińsku. Fot. Twitter
Białoruski serwis Nexta opublikował szokujące nagranie z lotniska w Mińsku. Widać na nim koczujących imigrantów, którzy mieli doprowadzić do paraliżu portu lotniczego.

Opozycyjny serwis Nexta zamieścił na Twitterze nagranie, na którym zarejestrowano dziesiątki cudzoziemców, koczujących na ławkach i podłodze na lotnisku w Mińsku. Białorusini twierdzą, że doszło do całkowitej blokady lotniska w Mińsku. 

Nexta twierdzi, że większość pasażerów na trasie Dubaj - Mińsk, obsługiwanej przez linie Flydubai, stanowią Irakijczycy. Po przybyciu tłoczą się na lotnisku, śpią na ławkach i na podłodze. 


Wcześniej w środę portal Zerkalo.io, powołując się na informacje białoruskich operatorów turystycznych, przekazał, że na lotnisku w Mińsku nie mogą już otrzymać wizy obywatele Afganistanu, Egiptu, Iranu, Jemenu, Nigerii, Pakistanu i Syrii. Już od 17 października obywatele m.in. Egiptu, Iranu i Pakistanu będą mieli możliwość wjazdu na Białoruś bez wizy, jeśli posiadają ważną wizę uprawniającą do wielokrotnego wjazdu do UE bądź strefy Schengen.

Od wiosny na granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską zanotowano gwałtowny wzrost liczby prób jej nielegalnego przekroczenia przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że jest to efekt celowych działań władz Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Mińsk odrzuca wszelkie oskarżenia. 

Czytaj: 

Fidesz broni Polski na forum unijnym. Morawiecki chce wystąpić w europarlamencie

Telewizja Trwam zaatakowała PiS. W materiale uderza w ceny benzyny

Zapadła decyzja w sprawie Krzysztofa Skórzyńskiego


GW

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka