Telewizja Trwam zaatakowała PiS. W materiale uderza w ceny benzyny

Telewizja Trwam krytykuje rząd PiS. Fot. TV Trwam
Telewizja Trwam krytykuje rząd PiS. Fot. TV Trwam
"Wzrost cen paliw" - materiał o takim tytule znalazł się w serwisie informacyjnym Telewizji Trwam. Stacja o. Tadeusza Rydzyka, sympatyzująca z PiS, wypomina rządowi rosnące ceny benzyny na stacjach.

- Polacy sięgają głęboko do kieszeni, granica 6 zł w wielu miejscach w Polsce została osiągnięta - zapowiedziała dziennikarka Telewizji Trwam. Reporter stacji przypomniał o obietnicach Jarosława Kaczyńskiego z 2012 roku, gdy był liderem opozycji. Wtedy PiS proponowało obniżenie akcyzy na paliwo, które znacznie przekraczało 5 złotych za litr. 

- Jednym z mechanizmów napędzających inflację jest wzrost cen paliw - cytuje dziennikarz Kaczyńskiego. - Winą za taki stan rzeczy PiS obarczało rządzącą wówczas koalicję PO-PSL - słyszymy w materiale Telewizji Trwam. 

- To nie jest wyraz bezradności, tylko dobrej woli. Potrzebne są pieniądze w budżecie, jest dziura budżetowa, więc szuka się środków tam, gdzie to możliwe - widzimy na archiwalnym nagraniu Beatę Szydło. 

Reporter wytyka PiS, że mimo przekroczenia granicy 6 złotych za litr paliwa na niektórych stacjach, nikt z obozu władzy nie wraca do pomysłów sprzed 9 lat. - Warto zauważyć, że drogie paliwo przekłada się na wzrost cen towarów i usług - mówi dziennikarz Trwam, podając przykłady. 

Na koniec materiału, została wyrażona nadzieja, że PiS dotrzyma obietnicy z 2012 roku i zdecyduje się na obniżenie podatku akcyzowego. 

 

W godzinach wieczornych relacja nie była już dostępna w serwisie internetowym Telewizji Trwam, a wpis z linkiem do niej usunięto z profilu twitterowego stacji. Natomiast z kanału youtube’owego usunięto wydania programu informacyjnego w tym materiałem.

Zobacz też: 

Zapadła decyzja w sprawie Krzysztofa Skórzyńskiego

PO zebrała 100 tys. podpisów za likwidacją TVP INFO. "Wszystko zależy od Tuska"

To będą nowi ministrowie w rządzie PiS. Kaczyński oficjalnie potwierdził


GW

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura