Zapadła decyzja w sprawie Krzysztofa Skórzyńskiego

Krzysztof Skórzyński, dziennikarz "Faktów" TVN i TVN24. Fot. screen TVN24
Krzysztof Skórzyński, dziennikarz "Faktów" TVN i TVN24. Fot. screen TVN24
Jakiś czas temu do opinii publicznej wyciekły prywatne rozmowy Krzysztofa Skórzyńskiego z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Dziennikarz TVN miał doradzać politykowi.

Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN został zawieszony po tym, jak do opinii publicznej wyciekła jego korespondencja z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Teraz podjęto decyzję dotyczącą tego, jak dalej będzie wyglądała jego praca.

Krzysztof Skórzyński - zapadła decyzja w jego sprawie

"W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery" - poinformowano na Twitterze.

Maile Skórzyńskiego i Dworczyka

W korespondencji, która wyciekła, polityk konsultuje z dziennikarzem TVN swoje wystąpienie przed jedną z konferencji prasowych. Chodziło o wystąpienie Dworczyka związane ze szczepieniami dla seniorów w styczniu 2021 r. Skórzyński poprawiał wówczas "niezręczności" językowe szefa KPRM.

Michał Dworczyk w mailu z 24 stycznia 2021 roku do Krzysztofa Skórzyńskiego pisał m.in.: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób - zostały rozdysponowane".

Krzysztof Skórzyński naniósł jednak zmiany i wysłał Michałowi Dworczykowi zmieniony fragment: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą jeszcze zapisać się na szczepienia, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni POZ. Wszystkie terminy na szczepienia, które zostały zaplanowane do końca marca, zostały już zarezerwowane. Tym samym rozdysponowane już zostały wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób".

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura