Znaleziono kolejne ciało przy granicy z Białorusią. To obywatel Syrii

Straż Graniczna odkryła piątą ofiarę śmiertelną na terenie Białorusi.
Straż Graniczna odkryła piątą ofiarę śmiertelną na terenie Białorusi.
W pobliżu Klimówki na Podlasiu Straż Graniczna zlokalizowała ciało imigranta, który próbował przedostać się do Polski. Prokuratura wyjaśnia przyczyny zgonu 24-letniego Syryjczyka.

- Znalezione dokumenty wskazują, że to 24-latni obywatel Syrii. Policjanci znaleźli przy nim dokumenty wizowe świadczące o tym, że od połowy września ten mężczyzna był na Białorusi - potwierdził Onetowi niepokojące doniesienia z pasa przygranicznego podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.  

Piąty zgon w pasie przygranicznym

Wstępne ustalenia dowodzą, że imigrant przebywał na terenie Białorusi. Jest to piąta ofiara śmiertelna wśród przybyszów z Bliskiego Wschodu, którzy chcą dostać się do Europy przez Polskę. Ciało Syryjczyka zbadają teraz eksperci z zakresu medycyny sądowej. Śledztwo wszczęła prokuratura.  

Białoruski dyplomata na dywaniku w MSZ 

Polskie MSZ wezwało dziś do ambasady charge d'affaires Białorusi - Aleksandra Czesnowskiego w celu uzyskania wyjaśnień ws. prowokacji na polsko-białoruskiej granicy.

- Rozmowa dotyczyła stale pogarszającej się sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, zagrożeń i ryzyka tworzonego przez postępowanie państwa białoruskiego oraz sytuacji uniemożliwienia dotarcia na Białoruś konwoju humanitarnego wysłanego przez państwo polskie - przekazał rzecznik polskiej dyplomacji Łukasz Jasina. 

 

Deportacja imigrantów z Białorusi

- Według naszych informacji Białoruś rozpoczęła deportację migrantów, których wiza utraciła ważność. Wśród deportowanych są Syryjczycy i Libańczycy - napisał w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych. 

 

Czytaj też: 

Imigranci stłoczeni w Mińsku, lotnisko sparaliżowane. Zobacz nagranie

Pełno "turystów" w Mińsku. "Nie chcę zostać w Polsce czy na Litwie"

Zamach w Norwegii. Terrorysta zabijał ludzi z nietypowej broni


GW


Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka