Firma Facebooka zmienia nazwę. Zaskakujący ruch Zuckerberga

Facebook.
Facebook.
Mark Zuckerberg zmienia nazwę firmy na Meta. Wszystkie produkty i aplikacje - w tym Facebook - nie zmienią nazewnictwa.

Szef Facebooka zaprezentował w czwartek wizję "metawersum" - nowego projektu internetu w połączeniu z wirtualną rzeczywistością. Zuckerberg mówił o wizji metawersum podczas corocznej konferencji Facebook Connect. Krezus w świecie mediów społecznościowych wyznał, że to "następca" mobilnego internetu.

Podczas wystąpienia zaprezentowano nową odsłonę Internetu w wirtualnej rzeczywistości. Zuckerberg odbył "spotkanie" ze znajomymi, reprezentowanymi przez trójwymiarowe awatary we wspólnym wirtualnym pokoju stylizowanym na statek kosmiczny.

- W metawersum będziesz mógł robić wszystko, co możesz sobie wyobrazić: pracować, robić zakupy, bawić się, zamiast patrzeć na ekran, będziesz się czuł, jakbyś tam był - powiedział Zuckerberg.

Jak przyznał, choć do realizacji tej wizji jeszcze daleka droga, podstawowe części metawersum są już dostępne. Szef Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił też zmianę nazwy spółki na Meta. Należące do koncernu produkty, w tym sam portal Facebook, będą nazywać się tak samo jak dotychczas.

Zmianę ogłoszono podczas corocznej konferencji Facebook Connect, poświęconej wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz projektowi "metawersum", nowej postaci internetu w VR.

- Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum - powiedział Zuckerberg. Dodał też, że obecna marka jest zbyt silnie związana z aplikacją Facebook, by odpowiednio odzwierciedlać to, czym zajmuje się firma. 

Czytaj też: 

Właściciele tej kryptowaluty w krótkim czasie stali się milionerami

Żona urodziła dziecko 15 miesięcy po śmierci męża

Lotto zagra w kosza o medal w Paryżu


GW

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie