Mejza się tłumaczy, ale poseł PiS nie wierzy. "Liczę na konkretną decyzję premiera"

facebook/Łukasz Mejza
facebook/Łukasz Mejza
Łukasz Mejza doczekał się krytyki nawet w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Głos w sprawie zabrał Kacper Płażyński, który oczekuje, że premier podejmie konkretną decyzję w sprawie Mejzy.

Sprawa Mejzy zszokowała opinię publiczną. Polityk wraz ze swoimi współpracownikami zarabiał na zbiórkach pieniędzy - oferowali terapie, które nie mają medycznego potwierdzenia. Miały one wyleczyć nieuleczalnie chorych.

Zobacz: Szokujący biznes wiceministra. Chciał zarabiać na cierpieniu ciężko chorych ludzi

Wiarygodność oświadczenia Mejzy

Łukasz Mejza wydał w związku ze sprawą oświadczenie, w którym zarzeka się, że na tej wątpliwej moralnie i prawnie działalności "nie zarobił ani złotówki". Głos w sprawie zabrał na Twitterze gdański poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński.

W rozmowie z Onetem Płażyński stwierdził, że jego wpis na Twitterze oddaje wszystko, co miałby w tej sprawie do powiedzenia. 

Inny poseł PiS Sylwester Tułajew idzie nawet o krok dalej - oczekuje nie tylko reakcji premiera, ale również domaga się dymisji Mejzy.


Atak na Mejzę?

Wiceminister Mejza starał się przekonywać, że publikacja "jest kolejnym nierzetelnym atakiem" na jego wizerunek.

Ukazanie się tych artykułów wiążę z faktem, iż w krótkim czasie przed ich opublikowaniem odrzuciłem propozycje opuszczenia obozu rządowego i przejścia do opozycji - pisał wiceminister i zapewnił, że ani on, ani jego spółka "nie wystawiliśmy ani jednej faktury i nie zarobiliśmy złotówki na działalności opisanej w artykule". Zagroził również, że podejmie kroki prawne przeciwko osobom, które uciekają się pomówień.

Morawiecki milczy

Mimo że wszyscy chcieliby usłyszeć w końcu jaka decyzja zapadnie w sprawie wiceministra sportu, problem w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany. W poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki był pytany o wiceministra sportu. Szef rządu zapowiedział, że sytuacja będzie wyjaśniana, celem sprawdzenia, czy "są to fakty, czy są to manipulacje".

Wczoraj Salon24 ustalił, że Mejza pozostanie w rządzie. W rozmowach o przyszłości wiceministra udział brali m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz: TYLKO U NAS. Wiemy, co czeka Łukasza Mejzę. Będzie nowy wiceminister

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka