CBA
CBA

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą posłankę, która miała złożyć fałszywe oświadczenie majątkowe i działać na szkodę Kancelarii Sejmu - poinformował dziś wydział komunikacji społecznej Biura.

Kobieta została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury Biura - podał wydział. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej kobiety, zostanie ona przewieziona do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Była posłanka PO Bożena K.

Według śledczych wszystko wskazuje na to, że była parlamentarzystka w latach 2016-19 złożyła nieprawdziwe oświadczenia majątkowe jako poseł i osoba zarządzająca gminną osobą prawną.

Zatrzymana kobieta to Bożena K. - była posłanka Platformy Obywatelskiej.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanej Bożeny K. prokuratura ma podjąć decyzję o tym, jakie środki wobec niej zastosuje - zapowiedziała.

Zobacz: To prawdziwy szok! Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski rozwodzą się

Przeszukano mieszkanie posłanki

Kobieta została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA - podał wydział komunikacji społecznej Biura. Po zakończeniu przeszukania w miejscu zamieszkania zatrzymanej kobiety, zostanie ona przewieziona do ostrołęckiej prokuratury okręgowej - zapowiedział wydział.

Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

"Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Ponadto, jak ustalono, Bożena K. dopuściła się przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł" - napisała prokuratura na swojej stronie internetowej.

Zobacz: Płonie podkrakowskie Alvernia Studios. Obiekt należy do Hajdarowicza

CBA prowadziło śledztwo od roku

W maju prokuratura informowała, że od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych b. posłanki Platformy Obywatelskiej z okręgu suwalskiego Bożeny K. Wówczas prokuratura informowała, że za takie przestępstwo może grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Media informowały wówczas, że K. pracuje w kancelarii senatu.

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka