"Sylwester Marzeń" w Zakopanem - alkohol, bójki, artyści z playbacku, a posłanka tańczy

Prezes TVP Jacek Kurski podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu "Sylwester Marzeń z Dwójką", fot. PAP/Łukasz Gągulski
Prezes TVP Jacek Kurski podczas organizowanego przez Telewizję Polską koncertu "Sylwester Marzeń z Dwójką", fot. PAP/Łukasz Gągulski
Około 40 tys. osób przywitało Nowy Rok na Równi Krupowej, gdzie odbywał się "Sylwester Marzeń" z TVP. Jak informuje policja, na terenie imprezy było dość spokojnie, ale w Zakopanem dochodziło do licznych bójek między turystami, którzy przesadzili z alkoholem. Internauci narzekają na występy z playbacku, ale prezes TVP Jacek Kurski jest zadowolony z wyników oglądalności koncertu.

Ile osób bawiło się w Zakopanem

"Sylwester Marzeń", który transmitowała telewizyjna Dwójka, został zgłoszony na 30 tys. uczestników. Jak podaje policja, w kulminacyjnym momencie przed wielką sylwestrową sceną na terenie imprezy masowej bawiło się około 14 tysięcy osób, natomiast na terenie przyległym na Równi Krupowej dodatkowo blisko 25 tysięcy osób.

 W całym powiecie tatrzańskim od godz. 18 do 3 policja odnotowała 107 różnego typu interwencji. Zdarzenia nasiliły się po godzinie pierwszej, kiedy zakończył się koncert z udziałem gwiazd.

Bójki pijanych turystów, ranny policjant

- Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem – przekazał rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.


Podczas jednej z interwencji ranny został policjant. Policjanci do wczesnych godzin porannych podejmowali kolejne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

Nie wiedzieli, gdzie nocują

- Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a w innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się bez nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania trzech wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzewani są m.in. o znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty – podsumował rzecznik zakopiańskiej policji.


W operacji policyjnej "SYLWESTER 2021" w Zakopanem zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. Policję wspierali również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, straż pożarna oraz firmy ochroniarskie oraz straż miejska.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zakopane, na terenie miasta obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków, petard, rac, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych. Władze miasta wprowadziły takie zasady w trosce o bezpieczeństwo ludzi, jak i zwierząt. Mimo to o północy rozległ się huk wystrzałów.


Kurski chwali się wynikami

Koncert "Sylwester Marzeń" z TVP rozpoczął się o godz. 20.00. Jako jeden z pierwszych artystów podczas koncertu wystąpił najbardziej oczekiwany w Zakopanem Jason Derulo, a także Julio Iglesias Junior. Na scenie wystąpiły zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy: Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Roxie Węgiel, Sławomir, Maja Hyży, Thomas Anders, Boys, Piękni i Młodzi.

Zobacz galerię zdjęć:

Publiczność w Zakopanem, fot. PAP/Łukasz Gągulski
Publiczność w Zakopanem, fot. PAP/Łukasz Gągulski Scena w Zakopanem, fot. PAP/Łukasz Gągulski Jason Derulo, fot. PAP/Łukasz Gągulski Zenek Martyniuk, fot. PAP/Łukasz Gągulski Maryla Rodowicz, fot. PAP/Łukasz Gągulski Sara James,  fot. PAP/Łukasz Gągulski Scena w Zakopanem,  fot. PAP/Łukasz Gągulski Jacek Kurski, fot. PAP/Łukasz Gągulski Michał Adamczyk,  fot. PAP/Łukasz Gągulski +4 zdjęcia +5 zdjęć

W Zakopanem obecny był prezes TVP Jacek Kurski, który na Twitterze informował kilkukrotnie o wynikach oglądalności swojej flagowej imprezy.

"Z serca dziękuję widzom Telewizji Polskiej za 6. z rzędu i 5. pod Tatrami wspaniałe zwycięstwo Sylwestra Marzeń 2021/22, ze średnią widownią 6,1 mln, w piku 8,14 mln widzów (ok. 22.30 na Maryli i Sarze James). Dziękujemy!" - czytamy we wpisie prezesa TVP. Jak zaznaczył,

"Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu" miała średnią oglądalność "2,62 mln widzów, a pik 3,29 mln".

Posłanka PiS tańczy

Na "Sylwestrze Marzeń" TVP bawiła się również posłanka Joanna Lichocka. Bardzo jej się podobało.

Artyści śpiewali z playbacku

"Dziękuję ekipie TVP, reżyserom, produkcji, realizacji, choreografii, budowniczym imponującej sceny, obsłudze światła, dźwięku, scenografii, makeupowi, fryzjerom, stylistom, ochronie i wszystkim, którzy przestrzegając limitów reżimu epidemicznego stworzyli to wspaniałe widowisko" - napisał Kurski.

Mimo zachwytów prezesa TVP część internautów jest zawiedziona, że gwiazdy "Sylwestra Marzeń" śpiewały z playbacku. Oburzenie wywołał również fakt, że w środku pandemii urządzono tak wielką imprezę, a jej uczestnicy nie stosowali się do sanitarnych obostrzeń.


ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj151 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura