Szef MSZ musiał odwołać wizyty zagraniczne. Zakaził się koronawirusem

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, fot. KPRM
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, fot. KPRM
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował rzecznik resortu Łukasz Jasina. Szef MSZ musiał odwołać swoje planowane w najbliższych dniach wizyty w Hiszpanii i na Malcie.


"Z uwagi na pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 minister SZ Zbigniew Rau odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie. Minister Rau będzie w najbliższym czasie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji" - napisał na Twitterze Jasina.


Rzecznik MSZ dodał, że Rau przyjął trzy dawki szczepionki, czuje się dobrze i zgodnie z obowiązującymi przepisami przebywa w izolacji.

Z kim spotykał się szef dyplomacji

Szef dyplomacji był ostatnio aktywny. W środę spotkał się z ambasadorem Arabii Saudyjskiej w Polsce Saadem Salehem Alsalehem oraz prezesem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Peterem Maurerem.


We wtorek w Warszawie odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, przedstawicieli jego kancelarii i rządu; dotyczyło sytuacji w regionie, współpracy sojuszniczej i bezpieczeństwa Ukrainy. Uczestniczyli w nim, oprócz Solocha, także szef MSZ Zbigniew Rau, minister obrony Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.


Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się z przewodniczącym Narodowego Zarządu Antykryzysowego i byłym białoruskim dyplomatą Pawłem Łatuszką.

Odwołana wizyta w Hiszpanii

W czwartek szef polskiej dyplomacji miał odwiedzić Hiszpanię i spotkać się w Madrycie ze swoim hiszpańskim odpowiednikiem Jose Manuelem Albaresem Bueno, by rozmawiać m.in. o kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w Europie i jej otoczeniu.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka