Sąd odrzucił wniosek Andersa Breivika o przedterminowe warunkowe zwolnienie z więzienia. Fot. PAP/EPA/Ole Berg-Rusten / POOL
Sąd odrzucił wniosek Andersa Breivika o przedterminowe warunkowe zwolnienie z więzienia. Fot. PAP/EPA/Ole Berg-Rusten / POOL

Breivik nie wyjdzie przed czasem z więzienia

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Sąd okręgu Telemark w południowej Norwegii jednomyślnie odrzucił wniosek Andersa Breivika o przedterminowe warunkowe zwolnienie z więzienia. W opublikowanym we wtorek uzasadnieniu podkreślono, że istnieje duże ryzyko, że ten masowy morderca popełni nowe akty przemocy.

"Brak mu współczucia dla ofiar"

"Dziś ma on (Breivik) ten sam ideologiczny punkt wyjścia dla swoich działań, jak w 2011 roku (gdy doszło do zamachu). (...) Wydaje się, że brakuje mu empatii i współczucia dla ofiar" - napisał sędzia.

Jak przekazał mediom obrońca Oystein Storrvik, "Breivik wyraził chęć odwołania od decyzji sądu". Według norweskiego prawa sąd apelacyjny może nie przyjąć sprawy.

Breivik odsiaduje karę 21 lat pozbawienia wolności za dokonanie zamachu bombowego w dzielnicy rządowej w Oslo oraz strzelaniny na wyspie Utoya z 2011 roku, w których zginęło łącznie 77 osób. 

KW

Czytaj dalej:

Krytykowanie projektu rządu, którego był wicepremierem, poparcia Gowinowi nie przysporzy

Służby nie wierzą w zapewnienia Banasia. Węszą wokół białoruskiej wizyty

Co dalej z waloryzacją rent i emerytur? Padła kluczowa data

Morawiecki na Ukrainie. Kijów nazywa nas "przyjaciółmi" i chwali zaangażowanie Polski

Kontrowersyjna decyzja T-Mobile. Niezaszczepieni stracą natychmiast pracę

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo