Mariusz Błaszczak i Ben Wallace. Fot. Twitter/MON
Mariusz Błaszczak i Ben Wallace. Fot. Twitter/MON

Nie tylko USA wyślą żołnierzy do Polski. Jest ważna decyzja

Redakcja Redakcja NATO Obserwuj temat Obserwuj notkę 72
Rząd Wielkiej Brytanii wyśle do Polski 350 żołnierzy do Polski, by wzmocnić wschodnią flankę NATO przed potencjalną agresją Rosji na Ukrainę. O decyzji Brytyjczyków poinformował na konferencji prasowej z Mariuszem Błaszczakiem sekretarz obrony Ben Wallace.

Brytyjscy żołnierze przylecą do Polski w ramach dwustronnej umowy wojskowej. - Gdy ostatnio Białoruś cynicznie wykorzystywała ludzi, by destabilizować sytuację u swoich sąsiadów, używała nielegalnej imigracji i zmuszała ludzi do przekraczania granicy, Wielka Brytania stanęła ramię w ramię z Polską i wysłała 100 saperów by wesprzeć Polskę w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu migrantów jako narzędzia - mówił Ben Wallace. 

Zobacz: 

Bruce Willis przeszedł sam siebie. Złote Maliny 2022 mu dopiekły

Czy Putin może doprowadzić do okupacji Ukrainy?

Holandia. Znaleziono ciała narzeczonych z Polski

- Polska jest jednym z naszych najstarszych sojuszników. Spotykamy się dziś, żeby porozmawiać o tym, co Rosja robi na Ukrainie - zapewnił sekretarz obrony Wielkiej Brytanii.  

- W tym duchu solidarności i do tych stu saperów wyślemy dodatkowo 350 brytyjskich żołnierzy. Wysyłamy mocny sygnał, że Polska i Wielka Brytania stoją ramię w ramię - dodał Wallace. 

- Doceniamy obecność wojsk brytyjskich w Flaga Polski. Dziękuję za kolejne wsparcie i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stoimy przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest zagrożenie bezpieczeństwa. Przez politykę odstraszania chcemy zniechęcić agresora przed kolejnymi działaniami - powiedział w Londynie Mariusz Błaszczak, szef MON. 

- Polityka powinna być stanowcza w obecnej sytuacji. Musimy pamiętać, kto jest po drugiej stronie. Polityka uległości nigdy nie przynosiła dobrych skutków. Robimy wszystko, aby poprzez odstraszanie odwieść agresora od jego zamiarów - podkreślił minister obrony narodowej. Innym zagadnieniem, o którym rozmawiali politycy, była współpraca przemysłu obronnego, a także przeciwdziałania cyberatakom. 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka