Karolina Korwin Piotrowska. Fot. Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA 4.0; Katarzyna Dowbor Fot. Fryta 73/ CC BY-SA 2.0 Canva
Karolina Korwin Piotrowska. Fot. Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA 4.0; Katarzyna Dowbor Fot. Fryta 73/ CC BY-SA 2.0 Canva

Korwin Piotrowska rozlicza mobbing. Katarzyna Dowbor: Niszczyła pani ludzi

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Karolina Korwin Piotrowska wyda wkrótce książkę „Wszyscy wiedzieli” o mobbingu i molestowaniu w środowisku filmowym. Ale Katarzyna Dowbor zarzuciła jej hipokryzję. Oskarża dziennikarkę, że sama poniżała i niszczyła ludzi.

„Ty autystyczna polska świnio”

Karolina Korwin Piotrowska napisała książkę o przemocy w środowisku teatralnym i filmowym. Punktem wyjścia do napisania tej książki „Wszyscy wiedzieli” była afera z aktorką Anną Paligą, która w zeszłym roku opowiedziała o przemocy i nadużyciach w łódzkiej Filmówce.

Polecamy:

„Ty autystyczna polska świnio". Szokujące wyznanie Korwin Piotrowskiej

Pandemia w domu opieki w Skolimowie. Seniorzy uwięzieni, bez kontaktu z bliskimi

Przy okazji ujawniła, że jako dziennikarka również padła ofiarą mobbingu. Przed laty w redakcji „Gali” szef – Niemiec miał zwracać się do pracowników słowami „Ty autystyczna polska świnio”. Korwin Piotrowska opowiedziała „Gazecie Wyborczej”, że po pierwszym artykule otrzymała mnóstwo informacji na temat mobbingu i molestowania w mediach.

Dowbor przypomina zachowanie Korwin Piotrowskiej

Nieoczekiwanie do sprawy odniosła się Katarzyna Dowbor. W długim komentarzu pod wpisem „Gazety” na Instagramie napisała, że Korwin Piotrowska nie powinna zajmować się takim tematem.


Pani Karolino! Czytam te wszystkie wywiady z panią i zachwyt nad pani odwagą i jest mi bardzo smutno. Szkoda, że tak szybko zapomniała pani, jak w programie "Magiel towarzyski" niszczyła pani ludzi. Kasię Skrzynecką, Piotra Gąsowskiego, mnie i wiele innych osób. (...) Nie zapomnę, jak na antenie pytała pani, kto to jest Katarzyna Dowbor, co ona takiego osiągnęła w dziennikarstwie, dla mnie nic. Zabolało! Nigdy pani nie przeprosiła, a ma czelność oceniać innych ludzi. Dla mnie to, co pani robi, to obrzydliwe lansowanie się na krzywdzie innych. Ja pani wybaczyłam, ale nie zapomniałam.

Karolina Korwin Piotrowska nie odpowiedziała wprost na zarzuty Dowbor. Wrzuciła na Insta zdjęcie swojej książki i opatrzyła go następującą opinią: jest różnica pomiędzy ostrą krytyką a mobbingiem. 

KB

Czytaj dalej:

IMGW bije na alarm. Możliwy nawet najwyższy stopień zagrożenia, lepiej nie wychodź

Sofia Jirau pierwszą modelką Victoria's Secret z zespołem Downa. "Marzenia się spełniają"

Groźny wypadek Jacka Kurskiego we Włoszech. Media donoszą o jego stanie zdrowia

Mata zapowiada walkę o depenalizację marihuany. Kukiz ostro po nim pojechał

Kinga Rusin z Markiem Kujawą są w siódmym niebie. "To miłość od pierwszego wejrzenia"


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura