Wiatr niszczy Polskę, są ofiary śmiertelne. W Warszawie ludzie nie mogą wyjść z wind

PAP/Tomasz Wojtasik
PAP/Tomasz Wojtasik
Niebezpieczne warunki pogodowe dają się we znaki w całym kraju. Straż Pożarna otrzymała absolutnie rekordową liczbę zgłoszeń, a bez prądu jest na ten moment 1,2 mln Polaków, z czego 188 tys. to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Warszawa i okolice przegrywają walkę z wiatrem

W Warszawie problem dotyczy dwóch dzielnic: Gocławia i Pragi Południe. Z informacji portalu TVN Warszawa wynika, że mieszkańcom zdarzało się utknąć w windach z powodu przerwy w dostawie prądu.

Z relacji mieszkańców problem braku prądu dotyczy wielu ulic, między innymi Fieldorfa, Jugosłowiańskiej, Bora Komorowskiego czy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ale do naszej redakcji docierają już sygnały, że prądu nie ma też na Wawrze i Falenicy.

Wiceszef MSWiA poinformował, że do godz. 16 straż pożarna w całym kraju odnotowała ponad 20 tys. zdarzeń. To rekord, jeśli chodzi o funkcjonowanie Państwowej Straży Pożarnej.

- Doszło do czwartego śmiertelnego wypadku, w Sulejowie na Mazowszu - przekazał w sobotę rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Rekord zgłoszeń

W sobotę od północy do godziny 16.00 w całym kraju, strażacy otrzymali 19 997 zgłoszeń. Najwięcej w woj. mazowieckim - 3676, wielkopolskim - 3302, kujawsko-pomorskim - 2441, zachodniopomorskim - 2381, warmińsko-mazurskim - 1561.

Jak poinformował bryg. Kierzkowski, odnotowano 2 222 uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Cztery osoby poniosły śmierć. Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło na Mazowszu: w Otwocku, przy ul. Mostowej konar spadł na przechodzącego mężczyznę. W Sulejowie w pow. wołomińskim drzewo przygniotło przechodnia.

Wcześniej zginęły dwie osoby: w woj. wielkopolskim w m. Babi Dwór oraz woj. lubelskim w m. Międzyrzec Polski. W obu przypadkach na samochód spadło drzewo.

Wiceszef MSWiA przekazał też, że od północy do godz. 16 przyjęto rekordowe 180 tys. zgłoszeń na linię alarmową 112. System spowolnił, późnym wieczorem zacznie działać na nowo.

SW


Czytaj dalej:

Zmarł Witold Paszt

Jak PiS straci władzę, to nie przez Polski Ład. Wkrótce nikt nie będzie pamiętać tej nazwy

Liderzy PiS odetchną z ulgą? Nowe sondaże łaskawe dla rządzącej partii

Zmarł Zdzisław Podkański, były minister kultury, poseł i samorządowiec

Wichury nad Polską. Strażacy cudem uniknęli śmierci [WIDEO]

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości