PAP/Waldemar Deska
PAP/Waldemar Deska

Przełom w poszukiwaniach Aleksandry i Oliwii? Znaleziono dwa ciała kobiet

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W okolicy miejscowości Rosochacz (Śląskie) znaleziono dwa ciała kobiet, może to być przełom w sprawie poszukiwań zaginionych 45-letniej Aleksandry i 15-letniej Oliwii z Częstochowy. Policja potwierdziła znalezienie zwłok.

Według RMF, w pobliżu miejscowości Rosochacz znaleziono ciało prawdopodobnie jednej z poszukiwanych kobiet, były tam też szczątki psa; trwa ustalanie tożsamości ofiary.

Poszukiwania Aleksandry i Oliwii. Znaleziono ciało

"Nie odnoszę się do tej informacji w żaden sposób. Cały czas tu jesteśmy, wykonujemy czynności pod nadzorem prokuratora. Jeżeli będzie jakiś przełom, jeżeli faktyczne znajdziemy cokolwiek, co mogłoby wskazywać, że są to zaginione i nastąpił przełom w sprawie, to o tym poinformujemy" - powiedziała PAP rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

"Czekamy na oficjalne informacje, które mógłbym przekazać" - powiedział PAP Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. "W dalszym ciągu są prowadzone czynności w ramach śledztwa, sprawdzaliśmy i nadal sprawdzamy miejsce potencjalnego znajdowania się ciał poszukiwanych kobiet" - dodał prokurator.

Zobacz też: 

AKTUALIZACJA: znaleziono drugie ciało

W kompleksie leśnym w pobliżu Romanowa (Śląskie) znaleziono w poniedziałek po południu kolejne zwłoki, to prawdopodobnie druga z poszukiwanych od ponad tygodnia mieszkanek Częstochowy - dowiedziała się PAP ze źródeł policyjnych.

Przed południem policja poinformowała, że podczas poszukiwań zaginionych ponad tydzień temu Aleksandry W. oraz jej córki Oliwii w pobliżu miejscowości Romanów, policjanci znaleźli w poniedziałek rano zakopane zwłoki kobiety; w pobliżu odkryto też truchło psa.

Drugie ciało znaleziono kilkanaście metrów od pierwszych zwłok - poinformowało źródło PAP.

Matka i córka zaginęły 10 lutego

Poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii rozpoczęły się ponad tydzień temu. W czwartek 10 lutego kobiety, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ul. Bienia i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. W minioną środę zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał 52-letni znajomy Aleksandry, który został aresztowany. Podejrzany nie przyznał się do winy i nie złożył wyjaśnień.

Jak wynika z ostatnich ustaleń, ford focus należący do Aleksandry 10 lutego miał poruszać się po drodze krajowej nr 91 w rejonie Romanowa i dalej w kierunku Katowic – to tam teraz skierowano poszukiwania, wcześniej koncentrowały się one w okolicy ogródków działkowych w Częstochowie, gdzie Aleksandra miała swoją altanę, a w pobliżu stoi altana należąca do jej znajomego Krzysztofa R. To ten mężczyzna został zatrzymany i aresztowany pod zarzutem zabójstwa obu kobiet.

W poniedziałek rano policja informowała, że ponad stu policjantów oraz strażacy przeczesują okolice duktu leśnego w okolicy Romanowa (Śląskie) poszukując zaginionych ponad tydzień temu kobiet. Rosochacz jest położony kilka kilometrów od Romanowa.

Śledztwo dotyczące zabójstwa Aleksandry i Oliwii Wieczorek przejęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Śledczy na razie nie ujawniają szczegółów prowadzonych czynności – nie wiadomo, jakie dowody przemawiają za winą R., czy i jakie zabezpieczono ślady zbrodni oraz jaki mógł być jej motyw.


SW


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo