Mark Lanegan / Facebook
Mark Lanegan / Facebook

Mark Lanegan nie żyje. Ikona grunge'u zmarła w wieku 57 lat

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Mark Lanegan nie żyje. Zasłużony dla sceny grunge'owej muzyk zmarł w wieku 57 lat w swoim domu w Irlandii.

Mark Lanegan nie żyje. Odszedł w wieku 57 lat

"Nasz ukochany przyjaciel Mark Lanegan zmarł dziś rano w swoim domu w Killarney, w Irlandii. Mark Lanegan, uwielbiany piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i muzyk, miał 57 lat, zostawił swoją żonę Shelley. W tej chwili nie ma żadnych innych informacji. Rodzina prosi wszystkich o uszanowanie ich prywatności w tym czasie" - brzmi treść oświadczenia opublikowanego w mediach społecznościowych.


Zobacz też:

Mark Lanegan nie żyje. Był jednym z pionierów grunge'u

Mark Lanegan był najbardziej znany z występów w zespole Screaming Trees, gdzie był wokalistą w latach 1985-2000. Screaming Trees to jeden z najważniejszych zespołów na scenie grunge'owej Seattle, gdzie powstały takie legendarne zespoły jak Nirvana, Pearl Jam i Alice in Chains.

Śpiewał też w zespole Mad Season w latach 1994-1995. Od 2000 do 2014 roku współpracował z zespołem Queens of the Stone Age. Występował także z własnym zespołem Mark Lanegan Band. Był także poetą.

Muzyka żegnają jego koledzy po fachu, m.in. Peter Hook.

"Bardzo utalentowany artysta, pobłogosławiony słodkimi tonami, odszedł zdecydowanie za wcześnie". "Mark Lanegan był kochanym człowiekiem. Żył szalonym życiem, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć. Zostawia po sobie wspaniałą muzykę i teksty. Chwała Bogu, będzie dzięki nim żył wiecznie" - napisał Peter Hook, basista Joy Division i New Order.

SW


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura