Zaskakujący list Janukowycza. Polska i Ukraina stworzą jedno państwo?

Wiktor Janukowycz, były prezydent Ukrainy, po raz pierwszy wypowiedział się na temat wydarzeń na Ukrainie. Twierdzi, że Polska i Ukraina stworzą jedno państwo. (fot. Instagram/viktor.yanukovich)
Wiktor Janukowycz, były prezydent Ukrainy, po raz pierwszy wypowiedział się na temat wydarzeń na Ukrainie. Twierdzi, że Polska i Ukraina stworzą jedno państwo. (fot. Instagram/viktor.yanukovich)
Jak podaje rosyjski serwis Pravda.ru, były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, obalony w 2014 roku w wyniku "nielegalnego i brutalnego zamachu stanu na Ukrainie", po raz pierwszy wypowiedział się na temat wojny.

Zaskakujące teorie Janukowycza

Jurij Kirasir, rzecznik prasowy Janukowicza opublikował tekst jego listu w mediach społecznościowych. W liście były ukraiński prezydent napisał, że Ukraina może całkowicie zniknąć z mapy świata i połączyć się z Polską.


— Bez względu na to, jak bolesne jest dla mnie pisanie o tym dzisiaj, państwowość Ukrainy jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Krajowi grozi całkowita zagłada. Nie chodzi tylko o ryzyko utraty ogromnych terytoriów na południu i wschodzie kraju — pisze Janukowycz.

Polska i Ukraina stworzą jedno państwo?

Jego zdaniem stan rzeczy na kierunku zachodnim też nie jest dobry.

— Polska pamięta nie tylko wrzesień 1939 r. Polska ma dobre wspomnienia z marca 1923 r., kiedy ambasadorowie państw ententy ostatecznie włączyli tereny Galicji Wschodniej i zachodniej części Wołynia do II Rzeczypospolitej — uważa Janukowycz.

— Obecne zbliżenie sytuacyjne Ukrainy z Polską może w końcu doprowadzić do powstania nowego państwa, ponieważ Ukraina całkowicie scali się z Polską — stwierdził Janukowycz w swoim liście. — Ukraina stoi w obliczu poważnego zagrożenia niewypłacalnością gospodarczą, a kraj nie będzie w stanie bronić swojej suwerenności – podsumował.


RB


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj222 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka