Masowe naloty CBŚP na kluby ze striptizem. "Pranie pieniędzy i rozboje"

CBŚP zorganizowało masową operację. Weszli do kilkunastu klubów go-go w polskich miastach. (fot. Flickr/CBŚP)
CBŚP zorganizowało masową operację. Weszli do kilkunastu klubów go-go w polskich miastach. (fot. Flickr/CBŚP)
TVP Info podało, powołując się na CBŚB, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili zorganizowaną na dużą skalę operację i weszli do kilkunastu klubów ze striptizem w całej Polsce.

Zorganizowana akcja CBŚP

Rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz przekazała że akcja to „ogromne przedsięwzięcie”. Operację przeprowadzono m. in. w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Lublinie oraz Trójmieście. Jak podano, funkcjonariusze wkroczyli do kilkunastu klubów go-go oraz zatrzymali ponad 20 osób.

— Czynności są cały czas przeprowadzane — informuje Jurkiewicz. Dodała, że "po ich zakończeniu śledczy poinformują o szczegółach sprawy". Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Krajową. Dotyczy ono działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która dopuszcza się rozbojów i oszustw na szkodę klientów klubów nocnych.

Rozboje i oszustwa

Według WP, CBŚP przeprowadziło naloty na kluby ze striptizem, które w przeszłości funkcjonowały pod marką Cocomo.

— Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prokuratorzy chcą postawić zatrzymanym między innymi zarzut prania pieniędzy, a także rozbojów, bo tak zakwalifikowano proceder upajania alkoholem z dodatkami środków odurzających klientów klubów go-go i okradania ich przy tej okazji — informuje Wirtualna Polska.


RB


Przeczytaj też:


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo