Specjalna akcja policji w Gdańsku. Kontrole przez całą noc, będą dosłownie wszędzie

Na zdjęciu policyjny helikopter. fot. PAP/Paweł Supernak
Na zdjęciu policyjny helikopter. fot. PAP/Paweł Supernak
Z piątku na sobotę policjanci ruchu drogowego z Gdańska przeprowadzą działania "dyskoteka", które będą polegały na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących. Kontrolom będą podlegać kierowcy samochodów, rowerów oraz hulajnóg.

Gdańsk. Wzmożone kontrole policji. Akcja "Dyskoteka"

Gdańska policja poinformowała, że w nocy z piątku na sobotę przeprowadzi działania "dyskoteka", podczas których funkcjonariusze ruchu drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Jak wskazała funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku sierż. Justyna Chabowska, głównym celem akcji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących, którzy prowadzą pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

"W trakcie działań, każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozytywny wynik badania będzie skutkować zatrzymaniem osoby i prawa jazdy" - podkreśliła Chabowska.

Dodała, że samochód zostanie odholowany na parking policyjny, a policjanci sporządzą dokumentację do sądu.

Ponadto podczas kontroli funkcjonariusze zwrócą także uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa.

Nie tylko kierowcy. Policja zatrzyma także rowerzystów i osoby na hulajnogach

W trakcie akcji "dyskoteka" kontrolom podlegać będą nie tylko osoby poruszające się samochodami, ale także kierujący rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi.

Sierżant Chabowska przypomniała, że jazda rowerem lub hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł, natomiast w stanie po użyciu alkoholu karą w wysokości 1000 zł. W skrajnych przypadkach policjanci mogą sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo