Marek Kuchciński nowym szefem KPRM. W sieci zawrzało

fot. Kancelaria Sejmu / Paweł Kula - Złożenie kwiatów przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, CC BY 2.0
fot. Kancelaria Sejmu / Paweł Kula - Złożenie kwiatów przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, CC BY 2.0
Marek Kuchciński zostanie nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nominacja nie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Na Twitterze dominują negatywne reakcje.

Terlecki: Kuchciński szefem KPRM w ciągu kilku dni

- To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło Markowi Kuchcińskiemu jeszcze trochę czasu do przeanalizowania swoich przyszłych zadań, obsady personalnej. Myślę, że powołanie będzie w najbliższych dniach - powiedział Ryszard Terlecki w Polsat News.

Dopytywany, czy Marek Kuchciński "będzie się opiekował premierem", Terlecki odpowiedział, że będzie on miał za zadanie organizować pracę rządu. Kuchciński w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że dostał taką propozycję.

Czytaj: Annie Ernaux otrzymała literacką Nagrody Nobla

Kuchciński nowym szefem KPRM. Tak zareagował Twitter

"Szefem KPRM Marek Kuchciński, który przestał być marszałkiem Sejmu za słabość do prywatnego podróżowania za publiczne pieniądze, wokół którego tli się afera podkarpacka, który nawet nie ma wyższego wykształcenia i unika trudnych pytań bojąc się dziennikarzy? Kpina z państwa! - napisał na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

"Marek Kuchciński właśnie został szefem KPRM. Ten człowiek nie jest przygotowany merytorycznie, nie jest gotowy na ciężką pracę, której potrzebuje dziś Polska. Spodziewać się możemy za to wielu lotów do rodziny na Podkarpaciu za nasze pieniądze" - napisał Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Z kolei Krzysztof Gawkowski uważa, że ta nominacja ośmiesza premiera. 

"Wiadomość o tym, że Kuchciński może zostać szefem KPRM przede wszystkim dobija pilotów rządowych samolotów. Szykują się spore nadgodziny..." - napisał Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.


"Marek Kuchciński nowym szefem Kancelarii Premiera. Jako poseł obecnej kadencji z sejmowej mównicy nie powiedział jeszcze NIC. Dworczyk był niekompetentny, Kuchciński oprócz tego jest po prostu leniwy. Polska pod rządami PiS płynie prosto na skały. Takich ma sterników" - zwraca uwagę posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

"Powołanie Kuchcińskiego na szefa KPRM to nic innego jak dalsze grillowanie Morawieckiego. Pan Kuchciński ma jedną umiejetność, ktorą opanował do perfekcji - organizacje lotów" - skomentował Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

"Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM. Jego loty kosztowały budżet państwa ponad 4 mln złotych. Myślą, że nie pamiętamy" - przypomina Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej.


SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura