Tak poddali się Rosjanie pod Chersoniem. Wywiesili białe kalesony na czołgu [WIDEO]

Kadr z nagrania akcji pod Chersoniem. Fot. YouTube
Kadr z nagrania akcji pod Chersoniem. Fot. YouTube
Ukraińscy żołnierze przejęli pod Chersoniem wóz bojowy BMP-2 od wojsk Federacji Rosyjskiej. Rosyjscy żołnierze po prostu się poddali. Na filmie zarejestrowano, jak pojazd wjeżdża na pole. Na lufie powiewa biała szmata, która wygląda jak... kalesony.

Załoga rosyjskiego BMP-2 poddała się pod Chersoniem

Rosjanie podjechali pod pozycje zajmowane przez Ukraińców. Tam wysiedli z czołgu i się poddali. Widzimy załogę leżącą na ziemi. Ukraińcy przeszukują ich w poszukiwaniu broni.


W kolejnym nagraniu jako ostatni z czołgu wychodzi mechanik z rękami do góry. Na tym nagraniu widzimy wyraźnie, że biała flaga to rzeczywiście kalesony.


Mężczyzna kładzie się na ziemi, ukraiński żołnierz wyciąga mu pistolet z kieszeni.- Dawaj taśmę - krzyczy do towarzyszy. Prawdopodobnie chcą związań Rosjanom ręce z tyłu.

Trzy miejscowości w obwodzie chersońskim wyzwolone

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiadomił w środę, że tego dnia wyzwolone zostały spod okupacji rosyjskiej trzy miejscowości w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy: Nowowoskresenske, Nowohryhoriwka i Petropawliwka.

"Tylko w ciągu tej doby na Chersońszczyźnie wyzwolono spod pseudoreferendum i ustabilizowano takie miejscowości, jak Nowowoskresenske, Nowohryhoriwka i Petropawliwka" - powiedział Zełenski. Informacje te przekazał w wieczornym wystąpieniu opublikowanym na Facebooku.


Według komunikatu sztabu Ukrainy, rosyjski przeciwnik największe straty (minionej doby) poniósł na kierunkach Kramatorsk, Awdijiwka i Krzywy Róg. Łączne straty osobowe przeciwnika to już ponad 61 tys. osób.

Ukraińcy idą po swoje. Krok po kroku odbijają obwód ługański

Zełenski do Rosjan: Wy już przegraliście

Prezydent zwrócił się też w języku rosyjskim do przedstawicieli Rosji. - Nawet, jeśli znajdziecie jeszcze gdzieś na świecie jakieś uzbrojenie o nazwie tak samo naturalnej dla waszego "ruskiego miru", jak te irańskie (drony) Shahed, którymi próbujecie atakować nasze miasta (...), to i tak wam to nie pomoże. Wy już przegraliście - powiedział Zełenski.

Mówił o "kłamliwej mobilizacji" ogłoszonej w Rosji i zniszczeniu "wszystkich perspektyw" narodu rosyjskiego. - Ukraińcy wiedzą, o co walczą, a coraz więcej obywateli Rosji uświadamia sobie, że ma ginąć po prostu dlatego, że jeden człowiek nie jest gotów zakończyć wojny - oświadczył Zełenski.

ja


Czytaj także:

Broń nuklearna z USA w Polsce? "To celowy zabieg polskich władz wobec Kremla"

Ruch Macierewicza. Domaga się ukarania TVN za materiał o podkomisji smoleńskiej

Były opozycjonista w PRL: Urban był wielkim szkodnikiem. Niestety - wygrał

Rosyjska dziennikarka ucieka przed Putinem. Nagrała wiadomość dla prezydenta Rosji


Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka