Ruch Macierewicza. Domaga się ukarania TVN za materiał o podkomisji smoleńskiej

Antoni Macierewicz mocno krytykuje TVN. Fot. Flickr/MON
Antoni Macierewicz mocno krytykuje TVN. Fot. Flickr/MON
Antoni Macierewicz przekazał Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dowody na - jak powiedział - kłamstwa TVN ws. materiału "Siła kłamstwa" Piotra Świerczka. Były szef MON domaga się reakcji wobec stacji telewizyjnej.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej szef podkomisji smoleńskiej przekazał członkom gremium "materiały, wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u". Nie tylko zresztą im. - Wszystko to zostało przekazane także do (Krajowej) Rady Radiofonii i Telewizji, żeby podjęła w tej sprawie działania - oświadczył Antoni Macierewicz.  

Nie przegap: To jednak Ukraińcy zabili Darię Duginę? Amerykański wywiad jest przekonany

TVN24 kontra podkomisja smoleńska 

Na tym nie koniec. Poseł PiS domaga się też reakcji prokuratury w związku z zawiadomieniem posła KO Adama Szłapki, który ocenił, że Macierewicz mógł popełnić przestępstwo w postaci zatajenia dokumentów w raporcie podkomisji. - Przekazałem do prokuratury zarzut wobec pana Szłapki, który w oparciu o oszustwa próbuje mnie stawiać zarzuty - wyjaśnił były szef MON. 

W reportażu TVN24 zarzucono podkomisji smoleńskiej, że celowo zataiła ekspertyzę amerykańskich naukowców z NIAR, która miała wskazywać na teorię zderzenia skrzydła Tu-154 M z brzozą i wykonania tzw. półbeczki przez maszynę, co doprowadziło do katastrofy 10 kwietnia 2010 r. Macierewicz odpierał zarzuty, mówiąc, że poproszono o tego typu analizę NIAR, a jej wnioski są w załącznikach do raportu.

- Podkomisja przedstawiła swoje badania w sposób rzetelny i były one przeprowadzone przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych źródeł i metod naukowych. Podkomisja wszystkie swoje wyniki badań, w tym symulacje NIAR rozbicia samolotu po uderzeniu w ziemię, opublikowała w Raporcie oraz w załącznikach (m.in. załącznik nr 23 +Badania NIAR+) - przekazała podkomisja smoleńska ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.  

Woś: Stopy procentowe bez zmian. Co uczynilibyście na miejscu RPP, gdy podwyżki są zaraźliwe?

Macierewicz w Telewizji Republika 

- Każda minuta tego filmu zawierała kłamstwo, oszustwo i manipulację. To niebywałe. Zbrodnia smoleńska to wielki akt prorosyjski, który miał przerazić wszystkich - mówił Macierewicz w środę w Telewizji Republika. Jak wyliczał, reportaż TVN24 zawierał 55 kłamstw na 77 minut audycji. 

- To jest niebywałe! To jest wielki prorosyjski akt i musimy sobie zdawać z tego sprawę - stwierdził polityk PiS. - TVN, kierownictwo PO i inni atakujący raport, winą obarczają prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i gen. Andrzeja Błasika. A my jako społeczeństwo musimy się przeciwstawiać tego rodzaju działaniom - podkreślił Macierewicz. 

- TVN ma obowiązek sprostowania, zobaczymy czy to zrobią, czy nie, jednocześnie zwracamy się do KRRiTV, żeby wyciągnęła konsekwencje wobec tej gigantycznej kampanii antypolskiej i prorosyjskiej - podsumował w Republice. 

Rosyjska dziennikarka ucieka przed Putinem. Nagrała wiadomość dla prezydenta Rosji


GW

Lubię to! Skomentuj415 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka